Mango Mana

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Mykomorf

Domovský svět: Xao

Éra: okolo 1990 Tu - 2304 Tu


Legendární léčitel, cestovatel a filosof byl po příletu na Coraab zcela uchvácen kulturou Baelů. Rychle se zřekl ortodoxního stylu života své rasy, vytvořil si pseudonym Mango (lesk) s přívlastkem Mannah (svobodný) a během let zcela upravil svou vizáž ku podobě svých kolegů a souputníků. V 2039 Tu poprvé pěšky obešel celou planetu. Putování po starém světě plném neobjevených krás jej navždy pohltilo. Za svůj dlouhý a produktivní život objevil přes 1300 forem života i neživota, podílel se na mapování zarostlé planetární Skládky jako nikdo jiný. Mykomorf veškerý svůj obří majetek (vydělaný objevováním rozsáhlých těžebních ložisek) rozdal před smrtí potřebným, čímž se nesmazatelně zapsal do dějin Coraabu.

Mango Mana je autorem Velkého Bibapionu, napsal také mnoho filozofických pojednání i dodnes uznávaných teorií. Jeho cestovní deníky (vydané později souborně pod názvem Stezky Skládky) tehdy vážily přes sedm set kilogramů - Mango totiž zásadně odmítal používat elektronické logy. Dodnes je dvousetdílná dobrodružná literatura vázaná v ozdobných obálkách ceněným sběratelským artiklem.

Před léty koupil práva ke jménu Mango Mana nápojový koncern, který pod tímto jménem zahájil výrobu nové řady vysokoproteinových koktejlů. Coraabská Orbitální univerzita jednohlasně vyjádřila nad tímto barbarským znevažováním proslulého filantropa nesouhlas - na akademické půdě je přísně zakázána jejich konzumace či prodej.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje