Megaruuk

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Annořané z ka-paiských pouštních skalisek věřili, že je megaruukové žijící v křemičitém moři ochrání před invazí děsivých Kováků. Hluboce se však mýlili.
(Coraabia Artist: Chris Waller)

Rasa: Ruuk

Domovský svět: Annor

Éra: -37000 Tu - 1077 Tu


Masožravý gigant věků dávno minulých, megaruuk, obýval Annor již od Prvolomů před prvním štěpením kontinentů. Megaruuci tehdy doslova ovládli povrch planety a pomyslnou korunu králů potravního řetězce suverénně obhájili na všech třech annorských kontinentech. Běžný jedinec mohl dorůst výšky až devadesát metrů a vážit několik set tun, což megaruuka řadí mezi historicky největší ruuky v celé Xenozóně. S rozvojem civilizace se megaruuci pomalu vytrácí. Posledním útočištěm se jim stávají křemíkové ka-paiské pouště, o které Annořané neprojevují zájem, avšak zcela vyhovují megaruuckému způsobu lovu. Osamocení jedinci vyčkávali na kořist celé týdny ve stavu částečné hybernace. Jakmile však zachytí pach blížící se potravy, ihned vyrážejí do útoku.

Navzdory své síle a mohutnosti se ka-paiský megaruuk spoléhal při lovu především na moment překvapení. Útočil nečekaně ze své podzemní sluje, načež zaseknul svůj sekerovitý roh hluboko do těla oběti a následně jej vyrval i s velkými kusy tkáně. Oběť obvykle zahynula na vykrvácení či těžké trauma z hlubokých zranění. Megaruuk pak svou kořist zatáhl do podzemí, kde ji v poklidu pozřel.

Megaruuk byl Annory odjakživa obdivován i zatracován. Muži si jako symbol síly vyřezávali přívěsky ve tvaru megaruukova rohu, nejlépe přímo z rohoviny skoleného giganta. Dochovala se psaná svědectví o epických soubojích megaruuků s dyniry, které postup civilizací časem vyhnal na vyprahlý jih. Annořané jejich titánské střety vnímali jako přírodní pohromu a znamení konce světa.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje