Olong

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Olong - samotářský Bumaar s pochmurným osudem. Dokáže svými eskapádami ušetřit na nákladnou operaci zraku?
(Coraabia Artist: Adem Can Baykal)

Rasa: Bumaar

Domovský svět: Coraab

Éra: 4215 Tu - současnost


Olong byl hezký, mladý chlapec, vychovávaný v přistěhovalecké bumaarské komunitě. Když jej však jeho xenofobní spolužáci v rámci svých "žertů" poleptali kyselinou, jeho bodrý, bumaarský obličej už se nikdy neusmál - znetvořený Olong se stáhl do ústraní a žíznil po pomstě. Rodina se kvůli problémům s podivínským synem dostala mezi Bumaary do řečí a Olong byl donucen z komunity uprchnout. Tím začal jeho dlouhý, osamělý život pouličního zločince bez domova. Olong zásadně s nikým nespolupracuje a spoléhá jen na sebe. Když kdysi dostal nabídku od Sorota Nahaněče, aby vstoupil do Zapraskalovy bandy, zahnal ho na útěk střelbou do vzduchu.

Olong si pro svá přepadení vybírá opuštěné průchody, ve kterých má zároveň vybudované důmyslné skrýše. Jeho taktikou je udeř se a schovej. Když pak přijede policie, hledají zločince všude, jenom ne ve falešné zdi, u které proběhla loupež. Pořekadlo pod svícnem je největší tma platí všude stejně.

Olong se snaží maximum vydělaných trinů ušetřit ve víře, že jej jednoho dne nákladná plastická operace vrátí do normálního světa. Pokud ovšem do té doby k tomu všemu neoslepne - již několik Tu se u něj totiž rozvíjí chronická forma zeleného zákalu.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje