Sorot

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Tonbok

Domovský svět: Coraab

Éra: 4208 Tu - 4244 Tu


Sorot Naháněč, jak se mu v obávané Zapraskalově bandě přezdívalo, měl na starosti nábor nových členů v ulicích chudinských čtvrtí. Vyhledával nejrůznější vyvržence, kteří pak ve skupině pracovali jako zloději, pašeráci nebo zabijáci. Protože za každého inkasoval odměnu, používal často velmi nevybíravé metody. Mnozí z těch, kteří jeho nabídku odmítli, pak skončili jako neoznačená těla v městských márnicích. Po velkém policejním zátahu udal své přátele Skreťáka a Haďáka, aby si zachránil vlastní kůži. Tím se ale znelíbil velení bandy a o několik dní později byly jeho zbytky nalezeny v lisu na chlupaté datle.

Protože byl Sorot placený za každého nového člena, mnohdy snižoval přijímací kritéria pod únosnou mez. Poté, co jednoho z nich musel přinést na nosítkách a snažil se ho protlačit jako strážce před telepatickým útokem, nedobrovolně přišel o tři prsty.

Výrobce chlupatého ležáku nestihl stáhnout várku obsahující Sorotovy ostatky, která pak proslula jako Sorotův elixír a mezi různými mastičkáři a šarlatány se stala vyhledávanou raritou. Mnozí z nich ovšem dodnes svým zákazníkům tvrdí, že Sorot byl ve skutečnosti císařem a mocným kosmomágem.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje