Omega-bot

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Omega-bot - symbol nenávisti Coraabianů k Reddům.
(Coraabia Artist: Regan Stidolph)

Rasa: umělá inteligence

Domovský svět: We'Rd

Éra: první série vyrobena okolo 4110 Tu


Omega-bot se velmi rychle stal symbolem nenávisti Coraabianů k Reddům - byly to právě oddíly Omega, které 4179 Tu zmasakrovaly tisíce nevinných civilistů na coraabské Orbitální univerzitě. Rudé velení potřebovalo jednotky modifikované pro boj ve stísněných prostorách bez atmosféry - Omega-bot má trup tvořený složitou soustavou bio-kompresorů, které dle potřeby mění tvar i strukturu celého těla - stroj je tak schopen při nasazení v boji i několikrát za sebou zcela změnit svou funkcionalitu - ve svých končetinách má zabudovanou širokou paletu pracovních nástrojů stejně jako několik druhů zbraní pro boj zblízka. V dnešní době tvoří Omega-boti páteř útočných sil Rudého velení pro boj ve vesmíru či na palubách hvězdných lodí.

Coraabské tajné služby si dlouho myslely, že prototyp Omega-bot je bio-kyborg v mechanické zbroji. Dlouho bylo prakticky nemožné sehnat k prozkoumání byť jediný exemplář - Omega-bot vždy těsně před svým zničením odzátkoval vnitřní vak naplněný bio-kyselinou, která v několika okamžicích rozleptala všechny nekovové součásti. Z bota vždy zbyl jen zčernalý skelet.

O to smutnější je fakt, že vzácnou bio-kyselinu s označením 9-KUUL nakupují Reddi ve velkém přímo na Coraabu přes své podplacené prostředníky - Coraab tak nechtěně napomáhá válečné mašinérii nepřátel. A to i přes to, že za obchod s Rudým velením hrozí podle coraabských zákonů až trest smrti.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje