Redda

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Coraabish redda.jpg

V jazyce coraabish označovaná jako loi'Rakh Redda (mechakultura Redda).

Obsah

Popis

A
Reddi po dlouhé dekády infiltrují Coraab, aniž by kdokoliv tušil, že jde o nepřátelskou entitu.
(Coraabia Artist: Camille Kuo)

Redda je označení nepřátelské mechanické kultury, jež se před několika staletími nečekaně objevila ve středních oblastech Coraabie.

Reddi jsou pokročilou semi-autonomní umělou inteligencí, jež má mocenské a teritoriální ambice. V současnosti je tato mechakultura ve válečném stavu s Coraabem. Jejím jediným známým místem působení je pak We'Rd, třetí svět coraabské soustavy.

Redda je souborně řízena tzv. Rudým velením, jenž synchronně ovládá všechny své jednotky. Najde se ale i celá řada autonomních bytostí, které se z různých pohnutek rozhodly Reddy v jejich uchvatitelském počínání podpořit. Jejich nejvyšším představitelem je pak armo Tiamar.

Historie

Objevení

3868 TuCoraabiané jsou nuceni čelit zcela nečekanému nepříteli. Univerzitní oroisté detekují pohyb neznámého tělesa napříč oblastí Ionthakarru. Ke coraabské soustavě se blíží neznámá mechanická kultura. Nově příchozí mocnost je označená jako Redda. Reddi ihned po navázání kontaktu porušují Coraabský pakt o interplanetární kolonizaci a přistávají na třetí neobydlené planetě soustavy. Smutným faktem je, že se v celé Coraabii nenajde jediný svět, který by anexi odsoudil. Celý konflikt vyúsťuje v tzv. Tříletou válku.

Tříletá válka

3869 Tu – Reddi začínají na čerstvě obsazeném světě s budováním rozsáhlých průmyslových komplexů, neváhají zaútočit na coraabské těžební kolonie. Coraabiané jsou náhlým výskyt této bojechtivé umělé inteligence zděšeni. Reddi jednají pouze v souladu s totalitní ideologií přicházející z jejich Rudého velení, o jehož poloze nemá nikdo ani tušení. Coraabiané jsou v šoku z toho, že by někdo mohl tak rychle a efektivně obsadit planetu uvnitř jejich vlastního systému. Zasedá tzv. Kruhový sněm, jenž tvoří téměř kompletní vládnoucí elita Coraabu. Je to poprvé, kdy coraabská civilizace jedná rozhodně jako celek.

3871 TuCoraab opouští flotila lodí vyzbrojených jadernými hlavicemi. Kruhový sněm chce Reddy zastavit za každou cenu, protože má spolehlivé informace o jejich masivním zbrojení. Ale ti jsou již připraveni a na měsících obíhajících ukořistěnou planetu mají rozmístěné obranné mechanismy. Při střetech dochází ke značným ztrátám na obou stranách, několik vybuchlých ban-bomb nad povrchem třetí planety způsobí vychýlení její osy. Od té doby nikdo z Coraabianů nenazve planetu jinak než We'Rd (Záblesk). Umělá inteligence přežívá, centrální Rudé velení totiž leží zavrtané kilometry do skalnatého povrchu. Seismické poruchy planety způsobené mohutnými detonacemi však rozdrtí všechny redské magravy, ve kterých Reddi přepravují milióny svých bojových jednotek napříč světy. Celou invazní armádu pohlcuje zem, většina je rozdrcena kilometrovými masivy hornin. Coraab získává čas k dobru.

Druhá reddská ofenzíva

A
Mechanitron - agilní strážce reddských držav. Povrch We'Rdu je jimi přímo posetý.
(Coraabia Artist: Jorge Jacinto)

3915 Tu – Reddi se již dlouho chystají k druhé, tentokrát mnohem masivnější invazi na Coraab. Zpravodajské služby spekulují o tom, že právě tento Tu vše vypukne. Problém je, že se na stranu Rudého velení nechá zlákat celá řada Coraabianů, kteří za tučné úplatky Reddům poskytují klíčové informace. Coraabské rozvědce se po letech tvrdé práce podaří implantovat do interwaru Rudého velení trans-ideologický virus. Ten Reddům přeruší datový tok jejich informačního rozhraní a při vzletu flotily vyřadí z provozu řídící jednotky všech magrav. Ty následně ve zmatku opustí coraabskou hvězdnou soustavu a mizí neznámo kam.

3920 Tu – Následný jaderný útok hloubkovými střelami těžce poškozuje samotné Rudé velení We'Rdu a vypadá to, že se z toho rudá mechanická kultura tentokrát nevzpamatuje.

4140 Tu – Dlouhé Tu se obávaná domněnka stává skutečností – Reddi v podzemních komplexech přežili a s nimi i nejvýše postavený živý ideolog Rudého velení v solárním systému – fanatický armo Tiamar. Zbrojení začíná nanovo, zdá se však, že je interware velení nadále zavirován. Narychlo uspořádanou celoplanetární konferenci totiž navštíví sám Tiamar v početném doprovodu a nabízí Coraabu příměří. Nikomu se nechce věřit, že by Reddi dokázali zaručit mír, když to je v rozporu s jejich expanzivní podstatou. Jakmile si však coraabští představitelé prohlédnou nově pořízené infrasnímky z povrchu třetí planety a zjistí, že za Tiamarem stojí nová, zcela rozvinutá válečná mašinérie, jejíž sílu není radno podceňovat, raději souhlasí. Vratké příměří trvá dodnes, avšak každý ví, že je to pouze oddechový čas k rozhodujícímu konfliktu, na který Coraab sbírá síly jak jen to jde.

Útok na Orbitální univerzitu

4179 Tu – Tento Tu se krvavě zapíše do moderní coraabské historie a málem se změní v začátek další interplanetární války. V prvních hodinách dne Šera šestého Tolu se k severní polokouli Coraabu přiblíží letka bojových ingarů, jež jsou zcela nezachytitelné dostupnými senzory. Okamžitě zahájí útok na proslulou Orbitální univerzitu. Výsadkové komando Omega-botů prorazí její trup, čímž způsobí únik vzduchu z celé třetiny univerzitních prostor. Následující hodiny se zvrhnou v krvavý masakr, studenti a univerzitní profesoři nemají sebemenší šanci ubránit se těžce vyzbrojeným oddílům Reddů. Celková bilance čítá přes 17 000 mrtvých studentů a profesorů a dalších 5000 rukojmí eskortovaných do podzemních vězeňských komplexů na některý ze satelitů We'Rdu. Pro celou planetu je tento akt obrovským šokem a Orbitální univerzita se z této události vzpamatovává dodnes.

4180 Tu – Po krvavých událostech narychlo dochází k založení tzv. InSboru. Jeho doživotním vůdcem se stává ambiciózní xeňák Hermes. Instituce pod svůj vliv kumuluje většinu armádních složek Coraabu a dává si za primární úkol vyvarovat se jakýchkoliv útoků ze strany vnějšího nepřítele. Dnes jde zřejmě o nejrobustnější a zároveň nejdražší bezpečnostní úřad na planetě v celé její historii, zaměstnávající mnoho miliónů tvorů všemožných ras a zaměření.

4183 TuHermes nařizuje druhé jaderné bombardování satelitního světa Reddů. Tentokrát podle všech zdrojů dostává velení na We'Rdu přímý zásah. Tiamar je prohlášen za mrtvého.

4252 Tu – Vysílání z nepřátelského We'Rdu se odmlčuje. Vyslané sondy přesto zjistí, že jde jen o další změnu Reddské doktríny. V odstíněných komplexech pod zamrzlými polárními oceány dochází k obnovení výroby nové generace invazních jednotek. Spekuluje se také o tom, že nebezpečný Tiamar je stále naživu a chystá třetí, rozhodující vlnu rudé invaze.

Reddští boti

Zajímavosti

  • Spekuluje se o tom, že Tiamar je příslušníkem rasy Searth.
A
Na We'Rdu proběhlo hned několik neúspěšných misí za účelem nalezení komplexů, ve kterých údajně Reddi nabírají po jaderných útocích sílu.
(Coraabia Artist: Jason Slavin)
Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje