Orbita

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Nevidím jediný důvod, proč by na joptě měly studovat nějaké ženy - vzorce jejich chování neodpovídají mému očekávání. Navíc svým latentním sexismem zcela odvádějí pozornost ostatních studentů. - Beupo XII3579 Tu
(Coraabia Artist: Manuel Augusto Dischinger Moura)

Rasa: různé, nejčastěji Tal

Domovský svět: většinou Coraab

Éra: první imatrikulace v 3581 Tu


V průběhu dějin tvořily ženy pouhý zlomek populace velké Orbitální univerzity. Drsné a konkurenční prostředí jen posilovalo jejich potřebu emancipace a vzájemné spolupráce. Tehdejší coraabská společnost měla tendence podceňovat ženy coby adepty pro vysoké posty ve vědeckých kruzích. Několikatýdenní protesty studentek (známé jako gulské edukanty) v 3580 Tu vyústily v založení specializovaného vzdělávacího resortu OR-BI.TA, na jehož konci stojí titul Or-Bi III. Tento akademický titul smí získat pouze ženy. Katedra se specializuje především na práci v exoprostoru, kde orbity v praxi vykonávají složité opravy nebo specificky zaměřený výzkum. V dnešní době hypervyspělých botů wacké generace však poptávka po tomto druhu práce dramaticky ubývá.

Orbity dnes nacházejí uplatnění prakticky jen na Coraabu - jejich služeb není na vyspělejších světech zapotřebí. Zlé jazyky přezdívají jejich oboru "vysoká lakýrnická", protože ženy mnohdy končí ve velkých exoportech coby údržbářky trupů lodí. Ty schopnější nacházejí uplatnění coby personál extraplanetárních coraabských pořádkových sil.

Během útoku Reddů v 4179 Tu pronikla nepočetná skupina orbit do invazní lodě nepřátel ve snaze vyřadit z provozu jejich komunikační interface. Systémy lodi se jim nepodařilo narušit a orbity byly rychle odhaleny. V následné potyčce zemřely všechny členky skupiny. Dodnes se tento hrdinský akt na univerzitě mezi ženami oslavuje coby exemplární demonstrace odvahy.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje