Ostrodon

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Ostrodon je díky unikátnímu způsobu klouzavého plachtění schopen při střemhlavém letu vyvinout rychlost až 400 km/h.
(Coraabia Artist: Almeida Thiago)

Rasa: Ostrodon

Domovský svět: Annor

Éra: okolo -10 000 Tu - současnost


Říká se jim Fonargh Son (Ti, jež vidí). Silně opancéřovaní para-ptáci disponují nejdokonalejším zrakem široko daleko - z výšky osmi kilometrů nad povrchem jsou schopni zaměřit a bedlivě stopovat tvory velikosti sevřené pěsti. Tento hrdý a prastarý národ, pocházející z jediného horského biotopu na severu planety, s Annory po dlouhá staletí úzce spolupracuje. Výměnou za věrné služby ponechali Annorští Páni ostrodonům jejich tradiční teritoria zcela netknutá. Ti pak na oplátku pomáhali svým lenním pánům se stopováním kořisti či zjištěním polohy nepřátel. V éře technologizace Annoru však jejich služby postupně nahrazují výkonné satelitní sítě a tak se ostrodoni postupně přeorientovávají na další ze svých specializací - komerční odchyt volně žijících ruuků.

Ulovit například takového keporuuka vyžaduje od ostrodonského loveckého oddílu maximální kooperaci. Vzdušná eskadra o třech až pěti členech nejprve ruuka několik dlouhých hodin žene, aby se dostatečně unavil. Pak teprve prudkými nálety zaútočí - při úderech nepoužívají zobák, ale opancéřované čelo, aby ochromená oběť díky tržným poraněním neztratila na ceně.

Před dávnými roky byla na annorském dvoře příležitostně k vidění smutná podívaná - kuchaři Annora Calephara na jeho rozkaz při opulentních hostinách servírovali vybrané maso z ostrodoních mláďat. Tento odsouzeníhodný čin si dodnes Fonargh Son připomínají coby varovný příklad, že "Bílým Očím" (Annorům) se nikdy nedá slepě důvěřovat.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje