Perifero-bot

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Korzující Perifero-boty lze pozorovat na hranicích většiny městských států na Coraabu.
(Coraabia Artist: Halil Ural)

Rasa: umělá inteligence

Domovský svět: WaalkWak

Éra: první série vyrobena 4253 Tu


Boti série D-45-Luqqa byli původně vyvinuti botery z waalkwackého cechu WaBBo. Ti je chtěli nabídnout coby pomocnou sílu těžařům meta-dřevin, avšak díky rozporuplnému designu a přemrštěné ceně, kterou si za tyto boty cech účtoval, byla výroba D-45-Luqqa nakonec zastavena. Waci se rozhodli ztráty dohnat tím, že licenci na výrobu prodají méně vyspělým světům. Coraab po nabídce ihned skočil a po sérii úprav nutných pro pobyt v místním nevraživém prostředí je bot konečně představen veřejnosti. Model Perifero je vybaven moderním komunikačním interwarem, odolným pancířem, duro-corabitovou pilou a rychlopalným metačem taveniny. Perifero-boti se hojně využívají ve vojenství i v soukromém sektoru coby ochranka rozsáhlých průmyslových komplexů.

Předváděcí akci, jež doprovázela oficiální předávku výrobní série coraabské vládě, řídili vyškolení operátoři a předvedená bojová simulace zanechala v zástupcích InSboru značný dojem. Výpočetní chyba, vycházející z rozdílu měrných jednotek užívaných na Kosmopolitních světech a Coraabu, však znenadání boty roztočila do piruet. Stačilo málo a mladý armo Cefal tehdy přišel o svou hodnost i místo.

Odfláknutá konverze bota pro coraabský biotop s sebou přinesla řadu technických problémů - pancíř koroduje příliš rychle, senzory často vypovídají službu, interware kolabuje. Vyřazení Perifera z výzbroje InSboru v poslední chvíli zarazí cechmistr WaBBa, jenž Cefalovi osobně slíbí brzké dodání vylepšené verze. Ta však ve vychytání nedostatků příliš nepokročí a armáda Perifero-boty v 4272 Tu definitivně odepíše.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje