Cefal

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Cefala občas přepadne záchvat geniality, kdy celé Uny sepisuje obrovská množství technologických novot, jež nemají v civilizovaném světě obdoby. Ovšem jakmile záchvat odezní, stávají se jeho šifrované poznámky nerozluštitelnými.
(Coraabia Artist: Johann Bodin)

Rasa: Tal

Domovský svět: Coraab

Éra: 4222 Tu - současnost


Armo Cefal zastává pozici nejvyššího důstojníka InSboru pro umělou inteligenci. Pod tento rezort spadají všechny záležitosti botů a inteligentních programů - jejich vývoj, správa i eliminace. Cefalovy povinnosti zahrnují i dohled nad orgánem L.O.P.P., jenž je druhým největším boterským cechem na Coraabu, který se navíc nachází v přímém područí planetární vlády. Navzdory své minulosti botera Cefal nikdy nevynikal výjimečnými znalostmi či schopnostmi, které by ho předurčily k pozici arma. Situaci mění až experimentální operace mozku, po jejíž absolvování těžařskému technologovi dramaticky vzroste intelektuální potenciál a díky které získal svou nynější přezdívku. Cefal zákrok podstoupí díky škále rodinných známostí, které šplhají až k samotnému intergalaktikovi.

Cefal si u některých příslušníků InSboru vyslouží nelichotivou přezdívku Hermesova kožka. Velký problém mají s Cefalem především armové Tubon a Gul Betar. Považují jej za důstojníka třetí kategorie, který měl to štěstí být ve správnou dobu na správném místě. Cefal navzdory mohutnému neurálnímu dopingu dodnes trpí častými výpadky paměti, epilepsií a somnabulismem.

Cefalova příležitost vymanit se z intergalaktikova stínu přichází v podobě Aggakova pokusu o převrat, který měl ukončit Hermesův autokratický režim. Cefal vstupuje do řad protestujících, prvotní nadšení jej však rychle opouští. Když si uvědomí, že Aggakovy vyhlídky na změny poměrů v InSboru rapidně klesají, poslušně se vrací k loajalistům. Právě díky tomu nakonec Hermes ponechá Cefala ve funkci.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje