Pismealh

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Pismealha nakonec dopadli žoldnéři Těch, jež Mají. Min'orské orgány na něj byly krátké.
(Coraabia Artist: Marissa Rivera)

Rasa: neživý - Káďovka

Domovský svět: Coraab

Éra: 4190 Tu - 4232 Tu


Přezdívaný též Kanibal z Habutatu. Pismealh byl po dlouhá léta noční můrou min'orských pořádkových sil a ohavnosti, které vykonával, dodnes vyplňují černé kroniky četných sub-deníků na oroi. Pismealh si vždy vytipoval osamoceného turistu, kterému se nabízel jako průvodce. Když dotyčný nabídku odmítl (a to bylo prakticky vždy, protože Pismealh velice smrděl a nesrozumitelně šišlal), kanibal jej sledoval až do hotelu, kde mu ve spánku prokousal hrdlo. Z těl svých obětí si vždy odnášel jen určité části, obvykle oči, jazyk, tykadla či laloky. Když byl konečně Pismealh dopaden v jeho podzemní skrýši, údajně zde byla k nalezení pestrá sbírka organických zbytků příslušníků bezmála dvacítky ras.

Pismealh při následném výslechu uvedl, že si vždy přál provádět turisty po min'orských pamětihodnostech, ale nikdy ho v žádném cechu pro jeho vzhled a vystupování nepřijali. Zabíjením a požíráním turistů si tedy léčil svůj komplex méněcennosti. Pismealh věřil, že po pozření určitých částí jejich těl získá potřebnou sílu a vědomosti.

Smutým paradoxem je, že Pismealh byl po dlouhých letech vězení propuštěn na vysokou kauci na svobodu. Dostal se tak do opatrovnictví nechvalně známého Khuzdula, který byl sám později identifikován jako jeden z nejnebezpečnějších kanibalů moderních dějin. Pismealh u něj po zbytek neživota pracoval coby dvorní degustátor.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje