Khuzdul

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
"Tihle gastrozové jsou mi odporní. Brát věci do úst a nechat jimi špinit své útroby je nízké a nehodné příslušníka neživého kmene." - Zagrul
(Coraabia Artist: Michael Franchina)

Rasa: neživý - Ilokaj

Domovský svět: Coraab

Éra: 4157 Tu - současnost


Známý též pod smyšlenými identitami Gastroz nebo Zippzul. Khuzdul patří k nepočetné neživé menšině, jež pudově pozřívá pevnou stravu. Podivínský Ilokaj zprvu nakupuje po bazaarech kandované blitkošváby či uzené orbotošské ještěrky, pěstuje ovoce. Po čase u něj ale začínají propukat silné sklony ke kanibalismu. Khuzdul se přes oroi seznamuje s komunitou min'orských kanibalů, jejichž setkání začne navštěvovat. Později je na jednom z večírků hromadně otráví a odnese si domů jejich nejlepší části. V anonymně vydaném or-logu prohlásí, že “Požírat ostatní kanibaly je jako ládovat se masem nadívaným masem. Jejich chuti se prostě nedá odolat”. Min'orští zákonodárci si s tímto případem dodnes neví rady. Khuzdulova totožnost zůstává nadále neznámá.

Khuzdul si dává dobře záležet, aby nedošlo k odhalení jeho odpudivých choutek. Do práce chodí pod falešnou identitou, ve společnosti vystupuje jako uťáplý samotář. S těly ovšem pracuje s chirurgickou přesností, z místa činu po sobě vždy zametá všechny stopy. Kanibal k dnešnímu datu údajně protizákonně pozřel až 400 obětí především z řad Ilokajů, Dungů a káďovek.

Khuzdul nedal dopustit na svého oblíbence, káďovku jménem Pismealh. Nechával dokonce Pismealha předžvýkávat jídlo, jelikož měl pocit, že jeho slinné žlázy dodají substanci patřičný „šmak“. Jednoho večera ovšem podlehl svým zlovolným vášním a Pismealha snědl. Na památku si nechal jeho lebku, jež tvoří cennou relikvii na jeho soukromém oltářku obětin bytostem Nu.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje