Ploy

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Tal

Domovský svět: Coraab

Éra: 4197 Tu - současnost


Je až s podivem, že kariéra chladnokrevného a drsného policisty Ploye začala herectvím, když ztvárnil jednu ze tří hlavních postav sub-série Špína Coraabu. Ta je dodnes na Coraabu nejsledovanějším krimiseriálem všech dob. Právě díky jeho úspěchu dostali Ploy a jeho kolegové Jopmuk a Benka nabídku k práci u bezpečnostních složek. Experiment se opíral o bezmeznou víru veřejnosti – včetně té zločinecké – ve skutečnou existenci postav a jejich hrdinských činů. To ale nebylo Ployovou jedinou zbraní. Díky dokonalému nastudování své role a až chorobné snaze zcela se vcítit do kůže skutečného vymahače zákona se Ploy projevil jako rozený talent. Jeho neohroženost mu zajistila uznání zprvu nedůvěřivých policistů a ve výsledku i skutečnou a úspěšnou kariéru sektorového kopa.

Sama policie vytrvale podporovala víru v autenticitu Špíny Coraabu, aby nikdo nepochyboval o pravosti postav. Využívala při tom zmanipulované zpravodajství, uměle vytvořené sub-kanály, podvržené autobiografie postav i zfalšovanou dokumentaci vyřešených případů včetně výpovědí mnoha hodnověrných svědků.

Všechny tři detektivy nakonec skutečná práce pro policii zaměstnala natolik, že jejich herecké povinnosti museli převzít věrní dvojníci - Ploy se dokonce za velké peníze nechal úspěšně naklonovat. Původní falešná víra veřejnosti ve skutečnou existenci seriálových hrdinů se tak paradoxně stala realitou.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje