Jopmuk

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Khaloss

Domovský svět: Khalfass

Éra: 4209 Tu - současnost


Jeden ze tří hrdinů nejsledovanějšího krimiseriálu všech dob s názvem Špína Coraabu. Dodnes není jisté, zda šlo od počátku o promyšlený projekt bezpečnostních složek, nebo zda jen tvůrci sub-kanálu Oro8 správně zaplnili chybějící díru na trhu. Faktem každopádně je, že policie slavné postavy skutečně najala a díky víře veřejnosti v jejich neuvěřitelné schopnosti dosáhla obdivuhodných výsledků. Zatímco zbylí dva kolegové v rolích (Benka a Ploy) si skutečně vybudovali úspěšnou detektivní kariéru, Jopmukův osud byl méně šťastný. Zločinci sice uvěřili v jeho existenci, postava nemotorného outsidera u nich ale nebudila žádný respekt a brzy bylo nutné spolupráci ukončit pro jeho vlastní bezpečnost.

Jopmuka doháněl k zuřivosti fakt, že bez doprovodu jeho úspěšnějších kolegů ho prakticky nikdo nepoznává. Při vystoupeních na narozeninových oslavách a firemních rautech nikdy nezapomněl uštěpačně zmínit, že Ploye měl původně hrát on, ale jejich role byly nakonec tvůrci prohozeny.

Zoufalá snaha o zviditelnění a uznání vyústila v tragédii, když se Jopmuk náhodou stal svědkem skutečného loupežného přepadení. Skupinu neozbrojených chuligánů nemilosrdně postřílel nelegálně drženou zbraní a jen díky zásahu kolegů Benky a Ploye, kteří za něj složili astronomickou kauci, Jopmuk neskončil na doživotí za mřížemi.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje