Benka

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Jeden z heroických výjevů Benky. Špínu Coraabu sledovalo neuvěřitelných 62% Coraabianů s připojením na sub-net.
(Coraabia Artist: David Correa)

Rasa: Tal

Domovský svět: Coraab

Éra: 4211 Tu - současnost


Ola Benka, důstojnice speciálních sektorových komand 5-LAMAE, původně proslula coby hrdinka seriálu Špína Coraabu, který se stal s přehledem nejsledovanějším krimiseriálem coraabských sub-streamů. Fanatické uctívání úspěšné sub-série zašlo tak daleko, že podle průzkumů až 90% diváků považovalo detektivy Benku, Jopmuka a Ploye za skutečné. Toho využila centropolitní policie, která trojici nechala podstoupit krátký výcvik a v rámci pečlivě naplánované kampaně je vyslala v seriálových úborech do ulic. Už samotný kultovní status postav přiměl mnoho zločinců k útěku nebo bezpodmínečné kapitulaci do rukou policie a kriminalitu v Sektoru 5 se skutečně podařilo dočasně omezit.

V rámci snahy o dokonalou iluzi autenticity policie dokonce vymazala identitu herců ze všech databází a nahradila ji historií jejich seriálových protějšků. Na tom vydělala především Benka, která se tak rázem zbavila obrovských dluhů z hazardu. Po čase se nakonec tato sub-celebrita skutečně přihlásila ke speciálním komandům Sektoru 5, kde absolvovala plnohodnotný výcvik druhé třídy.

Benka si nechala na míru sestavit novou a plně funkční repliku své seriálové zbroje. Na kompletaci dohlížel samotný Fi-Dan, který v důstojnici nalezl zvláštní zalíbení. Zbroj musela později podstoupit celou řadu modifikací, jelikož tvůrci seriálu rozhodně nepočítali s faktem, že bude jejich hrací rekvizita použita při skutečných zásazích v terénu.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje