Prefekt Yamdra

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A

Rasa: Gopča

Domovský svět: Agan, Kosmopolitní světy

Éra: 4239 Tu - 4283 Tu


Yyäzu-koll Yamdra je nejvyšším představitelem Aganu a vrcholným politickým reprezentantem Kosmopolitních světů. Gopčánci jsou málo početným etnikem, které kdysi do oblasti Agoadanu přicestovalo z dnes již zpustlého světa Dohög. Tito chitinem obrnění hermafroditi jsou známí především svou zrychlenou genezí, nově vylíhnutý jedinec je schopen dosáhnout plné dospělosti během několika málo Tu. Mograté s Gopčánci udržují vřelé vztahy a neváhají je dosazovat do řady prestižních postů – jejich výhodou je mírná povaha a absolutní paměť. Yamdra se ve věku dvanácti Tu dostává do pozice rektora prestižní univerzity Be-Kunube, odkud už je to jen krok do státní správy. Po smrti prefekta Tandiba je pak valnou většinou Mogrady zvolen do čela vlády.

Yamdra se mezi Kosmopolity netěší příliš velké oblibě a to především kvůli nepopulárním úsporným opatřením , která údajně zpomalují růst aganské ekonomiky. Politici si jej ovšem nemůžou vynachválit. Ve výkonu své funkce nepoužívá asistenty ani překladatele, veškerou agendu si organizuje sám. Gopčánec bere speciální preparáty, díky kterým vůbec nepotřebuje spát.

Prefekt Yamdra byl účastníkem jednoho z největších korupčních skandálů, při kterém aganská vláda za směšnou cenu privatizovala xotnický koncern oXo. Je jen otázkou času, kdy se tato skutečnost dostane na veřejnost, což může vyústit v jeho vynucenou rezignaci – pokud tedy Yamdra do té doby nezemře. Zbytkové toxiny obsažené v jeho lécích se totiž trvale usazují v jeho ganglionu.


Aktuality:

4283 Tu - Prefekt Yamdra podlehl selhání svého centrálního ganglionu.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje