Qawakka

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Překlad ze suché řeči Soopů znamená cosi jako volnoprostor.

Qawakka je rozsáhlou oblastí, směřující od dvousvětí WaalkWaku a Bau-Zondy k samotné periferii Coraabie. Cizímí národy není prakticky prozkoumaná, jelikož jsou její dostupná teritoria bedlivě střežena wackými ozbrojenými silami a to i přes ostré prostesty bau-zondského obyvatelstva. Jde o jednu z nejstřeženějších oblastí Coraabie.

Spekuluje se o tom, že v Qawacce může existovat několik nepříliš rozvinutých planetárních kultur. Výkonné teleskopy zde také nasnímaly schémata světů, bohatých na všemožné přírodní zdroje.

Je prokázáno, že WaalkWak v okrajových oblastech Qawakky testuje nové technologie, pravděpodobně také některé pokročilé zbraně.

Kosmopolitní Liga teprve v 4257 Tu zjistila, že do Qawakky míří umělá struna, známá jako Qaka4-. Ta byla sice odjakživa vyhrazená pro kmity osob s nejvyšší vládní prověrkou, všichni ale mysleli, že kmity směřují na Org či Xa-Sol.

WaalkWak tak dálné oblasti Qawakky očividně prozkoumává. Kam však Qaka4- skutečně vede, dodnes nikdo mimo několik zasvěcených wackých činitelů neví.


Světy Qawakky

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje