Qeruuk

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Ruuk

Domovský svět: Annor

Éra:  ? - současnost


Na rozdíl od řady jiných ruuckých plemen, qeruuk není masožravcem. Asi proto je také méně divoký, díky čemuž je obyvateli Annoru již kolem -2000 Tu ochočen a využíván jako tažné zvíře. Ačkoliv qeruuci nejsou zvlášť rychlí, existují záznamy i o tom, že příslušníci kmenů z oblasti Bu-Ra na jejich hřbetech vyráželi do bitvy. Zvíře bylo opatřeno dvěma sedly, na prvním seděl jezdec, na druhém pak vrhač oštěpů. Bu-Ranští QeBarru, jak se těmto válečníkům říkalo, zasévali zkázu mezi šiky nepřítele ze zad mohutných qeruuků již kolem -1200 Tu. Do bitvy je kdysi zkusili nasadit i vládci říše Tanga-li v oblastech kolem Černého jezera. Pokus však skončil fiaskem - kolem jezera kvetly lopuchy xar-moa, jejichž pyl přivádí qeruuky k šílenství. V bitvě se tak zvířata splašila a rozdupala celý hlavní voj.

Qeruuci mají značně potlačený rodičovský pud. Vylíhnutí jedinci jsou dospělými vnímáni jako potrava, zřejmě díky podobnosti s oblíbenými meta-hlodavci. Mláďata se proto rodí vidomá a schopná běhat. Navíc produkují enzym, jehož pozření dospělé ruuky dočasně paralyzuje. První narozené mládě se proto vždy obětuje, aby rodiče znehybnilo a ostatní mláďata mohla prchnout do bezpečí.

Qeruuci se díky strunifikaci rozšířili po celé Xenozóně, a to především po odvysílání populárního sub-netového pořadu pro děti nesoucího název Kamaruuk, který pojednává o přátelství dospívajícího qeruuka a malé mogratské dívky. Seriálu bylo přisuzováno množství vážných zranění a úmrtí, jelikož - navzdory sub-netové fikci - qeruuci vnímají jako potravu mláďata nejen svá, ale i ta ostatní."

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje