Qybak

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Motto Qybaků: BEZE STRACHU!
(Coraabia Artist: Alexander Trufanov)

Rasa: různé

Domovský svět: Coraab

Éra: 3799 Tu - současnost


Oddíl Qybak je jedním z nejstarších mezi jednotkami aglomeros. Spolu s oddíly Nooga a FlurroX byli prvními centropolitními specialisty pro boj proti nadměrně rozměrným narušitelům v hustě zastavěných aglomeracích. Všechny tři týmy odváděly dobrou práci, avšak ve statistikách se ""Kybáci"" pravidelně umisťovali na nejnižších pozicích, což je doslova žralo. Šance zapsat se do sub-netové síně slávy se jim nabízí v 4014 Tu. Qybak zachytí echo z periferních oblastí o pohybu masivního meta-červa mířícího směrem k centru. Vybaveni vystřelovacími háky a neuro-suspenzačními sítěmi vyrážejí obludě naproti. Stovky metrů dlouhého červa vytrvale ostřelují kotvícími háky tak dlouho, až jej zcela znehybní. Tento čin jim přinese dlouho očekávanou slávu.

Radost a provolávání slávy je rázně utnuto rozkazy z velení, které nařizuje usmrcení červa a jeho rozřezání pro snadnější manipulaci. Úspěchem opojení Qybaci se pustí do práce. Nápad použít na znehybněného červa trhaviny má však prozaický průběh - reaktivní tělní tekutiny červa reagují na žár výbuchu a jeho detonace se mnohonásobí. Čpící kusy tkání jsou hlášeny po celém území C'Ory.

Postupem času se z celospolečenské ostudy stává c'orský folklór, kdy obyvatelé města zdobí své domy, bivaky a ulice červenými fábory. Drobotina běhá ulicemi zakleslá do dlouhého řetězu a výrostci stříkají zapáchající tekutinu obyvatelům do oken. Pokud svátek připadá na den Šera, je po celém městě vidět a slyšet zábavná pyrotechnika spolu se závěrečným strato-ohňostrojem.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje