Robopapež

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Title robopapez.jpg

Titulovaný též Svatý Khopta, Pán přechodného všehomíra, Nejvyšší Excelence. V jazyce coraabish zvaný Lopzaan.


Historie

A
Excelence 16 - současný khoptidiánský robopapež. Jeho funkční cyklus vyprší v 4395 Tu.
(Coraabia Artist: David Munoz Velazquez)

Robopapež je hlavou Khoptidiánského mecha-náboženství, jež vzniklo v odlehlých oblastech Coraabie před dávnými staletími. Kdysi dávno došlo na světě Ultimo k objevu obří mastaby, obsahující nedotčenou sérii pětadvaceti titánských myslících strojů. Soudobým vědcům se ovšem nepodařilo mechanismy žádným způsobem přivést k životu. První z nich - Excelence 1 se samoaktivovala v 2555 Tu.

Khoptidiánský exodus

Khoptidiánské mecha-náboženství de facto vzniklo právě na Ultimu - tehdy bylo přísně zakázáno mastabu společně s robopapežem kamkoliv transportovat. Teprve Excelence 3 nařídila v 2810 Tu exodus na dosud neobydlený zapadlý svět daleko od Ultima. Planemo (tedy planeta bez hvězdy, okolo které by obíhala) bylo pojmenováno Khoptid (v překladu cosi jako vítězící) a coby sídlo mecha-náboženství slouží dodnes.

Robopapež

Provozní cyklus jednoho robopapeže je z dodnes neznámého důvodu stanoven vždy na 115 Tu. Od 4280 Tu na Khoptidu vládne Excelence 16. Starý robopapež se pokaždé při předání moci sám od sebe deaktivuje a ukončí svůj cyklus. Následně je svými uctívači opět uložen k věčnému odpočinku do vlastní kóje v mastabě.

Věřící se prakticky od samotného vzniku mecha-náboženství předhánějí v teoriích, co se stane, až na Khoptidu skončí vláda posledního robopapeže celé série, Excelence 25. Tento okamžik je spočítán na 5430 Tu. Názory se velice různí podle interpretace jednotlivých teologických proudů. Radikální Khopto-bani tvrdí, že nastane zánik Coraabie, Optechové jsou přesvědčeni o tom, že je do té doby třeba zajistit potřebné technologie pro výrobu nové série. Di-Khopové vyzývají k pátrání po všech objevených světech, jelikož se dozajista někde nalézá další mastaba s novou sérií. Ylocelové naopak tvrdí, že není jakkoliv třeba lámat si s tímto problémem hlavu, jelikož Excelence 25 novou sérii vystaví sám a celý systém disponuje samoúdržbou, jež přežije věky.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje