Skreťák

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Kotoi

Domovský svět: Coraab

Éra: 4218 Tu - současnost


Už v mladých letech se na rodném Coraabu Skreťák dostal kvůli podvodům s falešnými zbraněmi do takových problémů se zákonem i podsvětím, že byl nucen planetu opustit. Několik Tu pak pracoval jako nelegální dělník v sádkách na Annoru. V tamních bažinách sloužil jako živá návnada na chovné pijavice, ze kterých se vyrábí vyhledávaný druh kaviáru. Po děsivé nehodě, kdy ho z bažiny zapomněla vytáhnout další směna, ho předák v obavách ze zatčení naložil na první loď a Skreťák skončil zpátky v coraabských docích. Tam se také seznámil s Haďákem a Sorotem, členy nechvalně proslulé Zapraskalovy bandy.

Mezi oběti Skreťákova obchodu s falešnými zbraněmi patřila i dvacetičlenná tlupa, která nic netušíc přepadla transportér s penězi. Jediný člen ochranky jich pak jedenáct zastřelil, tři těžce zranil a zbytek zahnal. Na místě bylo nalezeno několik levných plastových maket mikrovlnných pušek.

Skreťák se během svého působení v Zapraskalově bandě s Haďákem silně sblížil. Jed z annorských pijavic, který Skreťákovi prosákl do vnitřních orgánů, totiž vylučoval nesnesitelný zápach, který nevadil pouze Haďákovi a naopak ho podivně přitahoval.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje