Haďák

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Případů, kdy byli do xenoZOO omylem internováni inteligentní tvorové, bylo hned několik. Haďák je jedním z nejznámějších případů posledního století.
(Coraabia Artist: Jason Walsh)

Rasa: Sssikth

Domovský svět: Yttor

Éra: 4227 Tu - současnost


Haďák je zástupcem vzácné rasy středně inteligentních obojživelníků Sssikth, přestože to neví ani on sám. Těsně po vylíhnutí byl totiž na domovském Yttoru omylem odchycen lovcem trofejí a skončil jako exponát v coraabské metropolitní xenoZOO. Po několika Tu života v zajetí se jednoho dne postaral o slušný rozruch, když sprostě vynadal svému ošetřovateli za špinavou klec. S omluvou a nekrytým šekem na pět set trinů byl okamžitě osvobozen a ocitl se na ulici. V neznámém prostředí se ho brzy ujal Sorot, člen zločinecké Zapraskalovy bandy, která byla po dlouhá léta útočištěm mnoha podobných odpadlíků a ztroskotanců. Ten mu také ukázal pravý potenciál odvrácené strany zákona.

Haďák zúročil své znalosti xenoZOO, když skupinu několika pašeráků provedl kolem strážných ke klecím se vzácnými xiruuky. Jeho znalosti samotných zvířat už ale tak slovutné nebyly a většina skupiny strávila několik Tolů na felčarce. Haďák sám tvory nakonec zahnal vysokofrekvenční stridulací svých ssikthských hlavových rohů.

Haďák se v Zapraskalově bandě seznámil se Skreťákem, který po neobvyklé nehodě samovolně vylučoval sekret annorských pijavic. Podobný jed Sssikthové používají při rituálních obřadech jako mocné afrodiziakum a Haďák proto Skreťáka často vyhledával, až mezi oběma vzniklo podivné přátelství.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje