Slaqua Nocta

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Silueta djubby
duše tam za strunou
a byla krásná.
- píseň Co'Talla
(Coraabia Artist: XueDuan)

Rasa: Tal

Domovský svět: Coraab

Éra: 4205 Tu - 4236 Tu


Jedna z nejslavnějších modelek agentury BulthaiBaka. Slaqua byla jednou z prvních těžařských topmodelek, které odhodily po staletí vžité konvence a nenechaly se kvůli focení vykrmovat k prasknutí. Dívka - byť pověstaná svou plachostí - nikdy neváhala před snímači odhalit více, než se sluší. Nahotu brala jako prostou přirozenost. To se jí také časem stalo osudným - na Slaqu byl na jedné z módních přehlídek spáchán atentát a jednatřicetiletá Těžařka zásah otrávenou šipkou nepřežila. Úřady se vyšetřováním její vraždy zabývaly několik dlouhých Tu, pachatelé po sobě nicméně dokonale zametli stopy. Po Slaquině smrti byly její poslední snímky, vytvořené pro nikdy nevydaný kalendář, vydraženy za rekordní sumu - přes čtvrt miliónu trinů.

Slaqua Nocta dostala v začátcích své kariéry nabídku k angažmá od samotné Bukakelly. Když ale zjistila, že by pro vstup do služeb Kraasox během dvou Tolů musela pomocí drastické frutokoktejlové diety přibrat padesát sedm kilogramů, zhrozila se a nabídku se slušným poděkováním odmítla.

Všechny indicie při vyšetřování Noctiny vraždy vedly k neživým teroristickým komandům Unree, nechvalně známé pro své vyhraněné puritánské postoje. Případ byl ale pro nedostatek důkazů odložen, což vyvolalo pobouřenou kritiku veřejnosti. Buňky Unree nedlouho poté čelily několika odvetným útokům samozvaných mstitelů, pocházejících z řad modelčiných skalních fanoušků.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje