Sonruuk

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Flavor blank.jpg
Možná právě díky sonruukovi se v annorštině dodnes používá omluvná formulace ""son-son"" v okamžiku, kdy si některá z osob bez vyzvání hlasitě uleví na veřejnosti.
(Coraabia Artist: ???)

Rasa: Ruuk

Domovský svět: Hoptar II

Éra: ? - 3590 Tu


Sonruuk patří do stejné (dnes již vyhynulé) vývojové větve jako thoruuk, avšak schopnost ""bobtnat"" u něj již v dávných dobách zakrněla. Jeho tělní vak se zmenšil do podoby čelního vaku, který jej po nafouknutí bezpečně nadnášel v okamžicích, kdy ponořený v bažinách trpělivě čekal na své oběti. Obávaný predátor dokázal denně zkonzumovat neuvěřitelný dvojnásobek své váhy a to především díky nesmírně silným čelistním svalům a agresivní žaludeční mikroflóře. Sonruuk disponoval nízkou inteligencí, a tak nebylo výjimkou, že se přejedl nad únosnou mez a s hromovou ránou praskl. Pokaždé když trávil, plyny z něj hlasitě unikaly všemi tělními otvory. Pouze v době páření sonruuci přestávali přijímat potravu - nechtěli samovolně uvolňovanými třesky ohrozit bezbranné zárodky.

Sonruukova pokožka postupem věku měnila barvu z jasně bílé až po rudou. Mláďata se rodila v období, kdy je bílá pokožka ochránila před sluncem. Dospělí jedinci na sebe nanášeli vrstvy rudého bahna, aby jim pokožka ztmavla a oni byli méně nápadní. Sonruuk měl ve střední části čelisti chápavé zuby, kterými dokázal vytrhávat cévy, aniž by je porušil. Díky tomu využil maximum krve z oběti.

Sonruuci každoročně migrovali do rosolovitých mokřadů Ištani-bapa, aby se zde spářili a vyvedli mladé. Osudovým okamžikem jim byl 3590 Tu, kdy do této oblasti dopadla Annory testovaná Nu-bomba. Zbídačení sonruuci, kteří přežili okamžitý kolaps ekosystému, zoufale vyrazili na dlouhou a strastiplnou cestu zpět do svých letních útočišť. V následujícící planetární zimě však umrzli do posledního."

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje