Untethan

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: neživý - mýtický tvor

Domovský svět: Coraab

Éra: ?


Mezi neživými se dodnes traduje legenda o tom, že jejich atomští předkové kdysi nalezli tak mocné ree, že ono samotné bylo hodno uctívání coby posvátná relikvie. Komunikovalo s nimi impulsy vjemů, jež neživým zprvu navozují silné pocity blaha. Po celé věky pak národ Atomů vzkvétá ve stínu neznámého tvora, jehož moc nezastaví ani strnulý stav scvrknutí. Staletí za staletími vyrůstají z tohoto ree podivné kovové pseudokořeny, jež prorůstají atomskými sídly, což neživí považují za nejvyšší stupeň sblížení "boha" se svým kmenem. Během jedné obzvláště silné kovové bouře však kořeny ožijí, načež uvězní většinu obyvatel ve svém smrtícím objetí. Za světla se falešné ree konečně otevírá a mocný ptharský golem Untethan se konečně Atomům zjevuje v celé své kráse.

Untethan se živí energií vyvěrající ze samotného nitra příslušníků kmene Atomů. Okolí místa jeho zrodu je tak brzy poseto tisíci ostatků nehybných tělesných schrán. S každým dalším vysátým Atomem Untethanova moc roste. Jeho mentální síly jsou postupem času natolik pronikavé, že se zmatení Atomové scházejí ze všech světových stran jen proto, aby v extatickém pokušení okusili svůj vlastní zánik.

Požadavky šerého démona Untethana jsou však nezměrné. Již mu nestačí vysávat dobrovolně se obětující neživé - zavrtává proto své metalické kořeny do hlubin Coraabu a nenasytně se krmí samotnou Skládkou. Planeta mu nakonec odpoví a při mohutné erupci pohltí celou oblast i s ním. Untethan se však stihne včas scvrknout do své nezničitelné schrány, aby v hlubinách vyčkával příchod dalších civilizací.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje