VelDigo

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
VelDigo - napůl bytost, napůl strom. Říká se, že velDigo neumírá, ale "vysychá" - tím ovšem nelze ospravedlnit brutální zacházení, kterého se těmto tvorům dostalo.
(Coraabia Artist: XueDuan)

Rasa: VelDigo

Domovský svět: Coraab

Éra: okolo 3900 Tu - současnost


Projekt VelDigo kdysi nastartovala skupina finančníků a bossů - chtěli křížením několika xeňanských bojových plemen s buňkami hoptarského stromoforu stvořit zápasníky, kterými by zaplnili tréninkové arény oblíbeného krvavého sportu Sokurr. Spočítali si, že velDigové (ve starém jazyce BaTol míněno Válečníci) je vyjdou na pětinu ceny normálního zápasníka a pro jejich nízkou inteligenci je mohou pěstovat ve velkém v reprodukčních kotcích. VelDigové byli nelítostnými soupeři a nejeden profesionální zápasník při tréninku s nimi za banální chybu zaplatil životem. Žádný velDigo ovšem nikdy nestanul na zápasišti při oficiálním klání - jejich účast v lize byla zakázaná svazem.

Po několika desetiletích byl Sokurr pro svou brutalitu a vysokou úmrtnost na celém Coraabu zakázán. VelDigové byli eskortováni do coraabských pseudo-lesů, kde žijí dodnes. Časem se tito napůl zkornatělí para-xeňané stali vítaným cílem eskader zámožných Coraabianů, kteří si místo klasické dovolené létají do přírodních teritorií zalovit ve svých antigravech.

Jediným mocnářem, který v současnosti chová velDigy pro ilegální zápasy Sokurru, je známý milovník umění Pentagoras. Před zápasy je často obléká do neforemných alegorických kostýmů na motivy coraabských dějin, což v okolí většinou vzbuzuje směsici pobavení a posměchu.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje