Sokurr

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Vysoká obliba Sokurru údajně přispívá rozvoji coraabského turismu až o 15%. Některé arény pojmou až 200 000 diváků najednou.
(Coraabia Artist: Camille Kuo)

Označení pochází z coraabského sokhurra (provokovat).

Popis

Sokurr vzniká coby drsná a ryze velkoměstská zábava, jež paradoxně významně sblížila těžařskou a neživou komunitu více než leckteré politické deklarace.

Jde o drsné ultimátní zápasy beze zbraní, při kterých se účastník snaží libovolnými prostředky donutit svého soupeře vyřknout slovo Teekai (ponižená osoba). Zápasu se může zúčastnit příslušník libovolné rasy i společenského postavení. Zápasy Sokurru se odehrávají v podobě jeden na jednoho (Hakkurr), jeden na dva (Raburr) či dva na dva (Koh'Ku).

Historie

Sokurr vzniká okolo 3650 Tu na okrajích rozbombardovaných centrálních Sektorů centropole C'Ory. Zprvu jde o ilegální kratochvíli místních Těžařů, do potyček se ale brzy zapojí i některé dungské nebo ilokajské komunity. Kolem tohoto nového fenoménu ihned vznikne podhoubí plné sázkařů a načerno provozovaných tréninkových center. Nakonec se kodifikují poměrně přesná a jednoduchá pravidla, jež se dodržují dodnes.

Nakonec je Sokurr v 3872 Tu krátce legitimizován coby právoplatný sport. Na Coraabiádu ovšem pro svojí krvavost nikdy nepronikne. Vedení C'Ory nakonec podlehne tlaku veřejného mínění, které děsí rostoucí obliba Sokurru a též jeho přibývající oběti na životech i neživotech. Sokurr je v 3941 Tu znovu postaven mimo zákon. To ovšem nezabránilo tomu, že se jeho zápasy provozují dodnes. V Sektoru 4 je dokonce Sokurr tolerován místními bezpečnostními složkami. V místním Bal'Teeka (Dóm ponížení) probíhají každý Raa'Tol velké centropolitní zápasy, ve kterých měří síly jen ti nejlepší z nejlepších.


Nejvyšší metou v Sokurru je získání titulu Nu'Sok (Pravá bytost), který obdrží pouze vítěz dvanácti klání v řadě.

Trenérům a seniorským mistrům Sokurru se pak říká souhrnně sokurro či so'khu.

Významní zápasníci Sokurru

Významní trenéři Sokurru

Zajímavosti

A
Komrit Banal (přezdívaný Smraďoch) - jeden z populárních zápasníků Sokurru.
(Coraabia Artist: Markus Lovadina)
Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje