Whergu

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Whergu bylo městský stát, který byl centrem říše Xai a posléze první centropolí Grannoku.

Popis

S asi 62 miliony obyvateli bylo Whergu největší metropolí na Grannoku. Ve své době bylo však z naprosté většiny obývané grannočany, kvůli nízké orientaci na turismus a služby. Velmi dlouho zde také nemělo své ambasády mnoho světů, z důvodu nepřílišného významu Grannoku v meziplanetární politice.


Historie

Jako většina z ostatních 163 městských států, Whergu stálo izolovaně v blízkosti vodního toku a džungle. -831 Tu je zde vynalezen jednoduchý motor na biomasu, načeš je sestavena armáda a začíná dlouhé období dobývaní a sjednocování. Whergu se tak stává hlavním městem, postupně se rozrůstající říše Xai. Poté co 2167 Tu Grannočané naváží transplanetární vztahy, získává status centropole. 3290 Tu zvážňuje ohrožení centropole rošiřující se hmotou Xa a krtáce po té začíná evakuace. Whergu je pohlceno 3300 Tu. Díky včasnému jednání nedošlo ke ztrátám na životech. Na Kormxu byla postaveno dceřiné město Nové Whergu jež se stalo druhou centropolí Grannoku.

Zajímavosti

Některé lépe postavené budovy stále stojí. Řád Xinů dokonce nějakou dobu přemýšlel, že v některé zřídí základnu, ale pro svou nebezpečnost k tomu nedošlo.

V ruinách Whergu se dodnes nachází první motor na biomasu, artefakt na který se nepochopitelně při evakuaci zapomnělo.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje