Wrecko

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Díky své brutální síle by v dnešní době dozajista wreckové nalezli své uplatnění v arénách Sokurru. Čas je ovšem odvál společně s talskými koloniemi.
(Coraabia Artist: Ivan Kash)

Rasa: kříženec

Domovský svět: Coraab

Éra: okolo 600 Tu - 950 Tu


V jazyce Dungů je slovo whrecckg tou nejhanlivější nadávkou, nazývají tak křížence, kteří vzešli na svět smíšením genomu více neživých kmenů. Postupně se slovo wrecko zavedlo i pro živoucí mutanty, kteří vznikali na objednávku těžařů během koloniální éry. Wreckové, nejčastěji dovážení z podrobené Min'Ory, se hodili i na ty nejtěžší práce, do kterých se nechtělo ani těm nejotrlejším neživým otrokům. Neživí tyto Whrecckg nesnášeli pro jejich nízké pudy a pochybný původ, jejich vzájemné střety nezřídkakdy končily masakrem. Mezi Těžaři se vždy říkalo: "Chceš-li zaměstnávat jednoho wrecka, kup nejméně tři".

Wreckové byli dlouhá staletí šlechtěni osteomancery z Min'Ory na zakázku. Museli být z města vyváženi v zatemněných transportech, jinak by se nevyhli lynčování davem. Pach wrecků přiváděl i jindy spořádané neživé měšťany k nepříčetnosti.

Talská kolonie H-Tal jako první zavedla pro své otroky povinné ochranné masky. Těžaři si ale neuvědomili, že především Dungové cítí pachy celým svým tělem a nechali je pracovat s wrecky ve smíšených četách. Ucpané turbíny plné potrhaných těl obou ras zastavily provoz kolonie na několik dní.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje