Xago

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Nad hlavou mi přelétl mohutný stín - ten okamžik trval snad celou věčnost. Ani jsem nemusel zvedat hlavu - kdo jiný než tito majestátní tvorové totiž dokáže zastínit celou oblohu Zeleného světa? - Qan Koolai4228 Tu
(Coraabia Artist: Emerson Tung)

Rasa: Xago

Domovský svět: Annor

Éra: okolo -2 200 000 Tu - současnost


Pokud bychom hledali ekvivalent annorského výrazu xago v naší řeči, napadne nás "drak". Xago je jedním z největších živočichů annorské fauny a také zřejmě nejmajestátnějším. Jeho klesající počty jsou však alarmující - zčásti za to může intenzivní lov, který byl annorskými úřady zakázán teprve před pár staletími. Do té doby chtěl Xagův kámen (hrudní tělísko připomínající syntetický diamant) snad každý vladař v Coraabii. Pozdější výzkumy prokázaly, že xagové jsou mnohem inteligentnější než se čekalo a za svůj život mezi sebou tvoří pevná vztahová pouta. Přesto se čas od času nějaký xago objeví na černém trhu - jejich cena je jednoduše příliš vysoká, než aby pytláky nechala chladnými. Dnes na Annoru žije pouze necelá stovka těchto majestátních tvorů.

Coraab před lety koupil do svého planetárního xenoZOO jeden pár xagů, aby zvýšil jeho prestiž. Samec po několika týdnech díky své neobyčejné obratnosti ulétl a dodnes nebyl nalezen. Samici otrávil mentálně chorý návštěvník, který se krátce poté demonstrativně upálil v obchodním středisku.

V C'Oře se policistům v teenagerovském žargonu často říká xago. Nikdo vlastně neví, jak tato přezdívka vznikla, neexistuje totiž žádná prokázaná spojitost mezi těmito vzácnými tvory a policejními orgány. Na okrscích se dokonce slangově říká makat jako xagon či xagovat místo činu.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje