Xott

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Množství biologických implantátů často vedlo k nedorozuměním, jež vznikla kvůli tomu, že si Xotta jednoduše spletli s xeňanem.
(Coraabia Artist: Ivan Kash)

Rasa: Bael

Domovský svět: Coraab

Éra: 4170 Tu - současnost


Bael Xott se poprvé objevuje v hledáčku sub-deníků v 4230 Tu, když slouží v ochrance u těžařské společnosti ToZanX. Při přepravě corabitu na Ulgor je jeho magrav napaden galapky. Když záchranáři dorazí k vraku plavidla, vysazená jednotka nachází jediného přeživšího – Baela Xotta, kterak sedí u neporušených dveří nákladového prostoru poblíž hromady mrtvol. Přes noc se tak stává sub-celebritou. Krátce nato dostává nabídku vstoupit do Bahoofy, elitního coraabského policejního útvaru, což přijímá. Stává se jedním z nejlepších Baelů ve sboru, přesto se svými kolegy nekomunikuje, nemá žádné přátele, nemá zájem najít si partnera a nejradši pracuje sám. Jakékoliv snahy okolí zjistit něco z jeho minulosti v něm vyvolávají záchvaty vzteku.

V 4238 Tu se Ner Caal, sub-portér investigativního kanálu CorCHA, vydává po stopách Xottovy minulosti. Ty jej dovedou až k nechvalně známé Zapraskalově bandě, v níž údajně v minulosti jakýsi Bael působil. Článek Padouch nebo Hrdina?, který Ner Caal poté uveřejní, mu vynese značnou publicitu. Při následném pokusu získat interview je Xottem prohozen oknem.

Aby zarazil pomluvy, Bael Xott oficiálně převezme úkol dopadnout Zapraskalovu bandu. Ačkoliv jeho nasazení je obdivuhodné, nepodaří se mu zatknout jediného člena, čímž podezření místo jeho vyvrácení jen posiluje. Nevěří mu dokonce ani vedení sboru, které jej od té doby nechává řešit pouze triviální problémy. Zhrzený Xott však na případu Zapraskalovy bandy dál pracuje na vlastní pěst.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje