Y.O.G.

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Ten, jenž sídlí v Hlubinách.
Ten, jenž vládne Vlnám.
Ten, jenž mění barvu Moře.
Ten, jenž pozře milióny.

(Coraabia Artist: Veli Nyström)

Rasa: mýtický tvor

Domovský svět: Yttor

Éra: údajně okolo -55 000 Tu


Ve starokrunarštině označován také jako Yo-ongtduč oNnu Gorl-tč (Ten, jež požírá bytosti Nu vcelku). Y.O.G. je bájný titán, jenž v dávných dobách hrdině vystoupil z nejhlubšího místa posvátného barvomoře, aby zabránil bytosti známé jako Nu'Gwada osídlit Yttor. Gigantické vlny při jeho zjevení zaplavily pevninu a vzedmuly se v úmyslu zahubit vše živé. Jen obojživelní předci Krunarů přežili a stali se později jeho věrnými vazaly. Y.O.G. jim nakázal shromáždit těla utonulých, aby se jimi mohl nasytit. Když pozřel poslední z nich, navrátil se ospale do mořských hlubin. Právě proto Krunarové odpradávna pohřbívají své mrtvé do vody. Cizinci si někdy mylně myslí, že se tak vrací tam, odkud vzešli. Skutečný důvod je jiný - věčně hladového Y.O.G.a je prý třeba zasytit a oddálit tak jeho příchod.

Podle vědeckých sub-logů vypracovaných před několika staletími kossatskými vědci bylo Y.O.G. ve skutečnosti silným podmořským zemětřesením a vlny, jež vyvolalo, kdysi zdevastovaly valnou část všech kontinentů Yttoru. Seismologové dodnes vedou vášnivé debaty, zda skutečně hrozí jeho návrat. Pověrčiví Krunaři však o tomto ""pavědeckém blábolu"" nechtějí ani slyšet a Y.O.G.a nadále krmí schránkami zemřelých.

Vysoce zasvěcení kněží krunarské radikální sekty Onn-gč si mezi sebou dodnes předávají původní korálové stély, jež zvěstují jedinou pravdu - bytost známá jako Nu'Yogg obývala hlubiny barvomoře, načež se objevil Nu'Gwada a v souboji svého druha zabil. To Yoggův pád z nebes způsobil záplavu. V éře denuizace byl však Nu'Yogg uvržen v nemilost a přeměněn na Y.O.G.a, jenž se bytostem Nu postavil a uspěl.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje