Ylas Varga

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
"Kdo chce spatřit Rezavou Perlu z Khalfassu? Všichni? Pak vaše cesta vede přes Vargard." - Ahul Razgaz
(Coraabia Artist: Ivan Kash)

Rasa: Werdio

Domovský svět: Khalfass

Éra: 4082 Tu - 4170 Tu


Ylas Varga patřila k nejkrásnějším Werdio své doby. Říkali jí Kahal lara - Rezavá perla a muži ji doslova uctívali. Ylas jim ráda poskytovala příležitost a nechávala se vídat s různými partnery, skoro jakoby je střídala coby módní doplňky. S žádným však nikdy neuzavřela rovnocenný sňatek. Coby příslušnice velice mocné khalfasské rodiny znala Varga Ylas své povinnosti a míru zodpovědnosti. V mládí se prý starala o chudé, ale v obecnou známost vešla především svým aktivním bojem proti místním pašerákům. S Ahulem Razgazem, pozdějším otcem své jediné dcery, založí v 4119 Tu nevládní obranné milice známé jako Vargard. Jelikož však páteř khalfasské ekonomiky stojí a padá na pašování, Ylas se ocitne pod extrémním mocenským tlakem, a nakonec od těchto aktivit upouští.

Ylas Varga se nepodřizuje ihned, spíš postupně mění strategii. Nadále pečuje o svou síť kontaktů, avšak tentokrát především v obchodním duchu. Kde obchodník neprojeví ochotu ke změně, neváhá uplatnit sílu. Ani v pokročilejším věku ji neopouští šarm, avšak spíše než krásou je Ylas známá svou neústupností. Pod jejím vedením rod Varga postupně dosahuje největšího bohatství v celé své historii.

Osobnost Ylas Vargy byla vždy hodnocena veskrze pozitivně, byl jí však vytýkán určitý odstup, se kterým přistupovala k výchově své dcery Garamy. Právě odeslání na studia v brzkém věku a téměř nulový kontakt s vlastní dcerou paradoxně zachránil Garamu Vargu před pomstou pašeráckých cechů. Najatí vrazi přepadových jednotek Ssafan kromě ní pozabíjeli všechny zbylé členy rodu.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje