Yompu

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Mykomorf

Domovský svět: Xao

Éra: ? - současnost


Yompu se zrodilo symbiotickým spojením neznámé exomorfní entity s mykomasou, pravděpodobně v průběhu vrcholného rozpuku mykoidních kolonií na vzdáleném světě Xao. Pozoruhodná transformace tohoto světa přitáhla pozornost záhadného obyvatele, který pozdě zjistil, že mykoidi jsou schopni nasát i vícerozměrný potenciál časoprostoru. Trávící mykohmota šokovanou bytost sice roztrhala, ale nedosáhla potřebné roviny pro strávení jejího potenciálu a proto ji vyvrhla a nechala svému osudu. "Rozbité" stvoření znovu nabylo vědomí až ve chvíli, kdy mykomasa porostla většinu povrchu Xaa a spojila tak všechny jeho části. Po několika neúspěšných pokusech vyzářit se z mykomasy bytost rezignovala na svou novou formu a označila samu sebe jako Yompu.

Yompu posléze pokračuje ve své původní pouti po světech multiversa. V podobě mykomorfa však nedokáže pozorovat realitu z vyšší roviny existence a proto na každém světě nejprve přetváří svou podobu tak, aby se připodobnilo místní populaci. Yompu je však tvořeno větším množstvím hmoty než obyčejní tvorové a tak se mnohdy nechtěně stává uctívaným patronem či nenáviděným démonem z místních legend.

Yompuovým prozatím posledním navštíveným místem je řídce osídlený para-organický svět Dud. Yompu zde naváže intenzivní kontakt s místní planetární entitou, který podle legend přetrvává dodnes. Od dob vzniku Kosmopolitních světů tohoto mykomorfa již nikdo nespatřil. Yompu je dnes zřejmě jediným žijícím tvorem, který s prastarým Dudem dokáže promlouvat. Díky tomu tvor postupně získává závratné znalosti.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje