Zombog

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Zombog zobrazený se svým typickým atributem - těžařským exoskeletem, jenž postupně přivodil jeho záhubu.
(Coraabia Artist: David Munoz Velazquez)

Rasa: neživý - Zomb

Domovský svět: Coraab

Éra: první výskyt okolo -4400 Tu - 225 Tu


Během prvních Tu okupace měli Těžaři ve svém oboru prakticky jedinou konkurenci - prastarého Zomba, spravujícího těžbu gigantických zásob corabitu z hlubin Velké corabitové studny, nacházející se na jihozápadě městského státu Mino (později Min'Ora). Zombog byl ve své době zřejmě nejbohatším průmyslníkem planety a také často vystavoval své postavení na obdiv. "Věčný Og" kvůli pokroku spojenému s těžbou nechal vykácet prakticky všechny pseudo-lesy na jižní polokouli, čímž navždy vyhubil desítky vzácných biotopů života i neživota. Těžaři starého Zomba nenáviděli, bohaté Mino bylo v té době jejich jediným důstojným nepřítelem a důvodem k obezřetnosti. Těžařské Pány velice zajímal corabit, vyjímečná a drahá průmyslová surovina. Dokud byl mocný a vlivný Zombog naživu, neviděli z něj ani hrst.

Zombog si nechal díky štědrým úplatkům od těžařských pánů na míru vyrobit od jejich technologů ochranný oblek, ve kterém byl kompletně odolný vůči konvenčním zbraním i radioaktivitě. Nevěděl, že byl zrazen a oblek po prvním oblečení nepůjde nikdy sundat dolů. Zomb v něm přežil sedmdesát Tu, během kterých postupně zešílel a ukončil svůj neživot skokem do Velké studny.

Zombogův oblek nechal v 3710 Tu z hlubin vyzdvihnout mocný min'orský Zomb Valigursai, který je posedlý objevováním původu zombské kultury. Údajně se ale dodnes bojí tento "sarkofág" otevřít v předtuše, že se Zombog scvrkl a může být ještě naživu. Oblek tak nadále zůstává zapečetěný v jeho soukromých expozicích.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje