Zubzulla

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Llaol

Domovský svět: Coraab

Éra: 4255 Tu - současnost


Rodiče Zubzully pochází z rodiště obojživelného lidu Llaol, jezerní oblasti Koatacalla na jižním cípu kontinentu Nnopa na Annoru. Koatacalla a s ní i lid Llaol byli nezdolným pohořím Takogo zcela odříznuti od ostatních Annořanů a tak o své vzájemné existenci po tisíce Tu vůbec nevěděli. Až po příchodu Waků se vzduchoplavec Deannu vydává zmapovat okraj kontinentu. Zde objevuje nejenom zcela neznámé, endemické druhy fauny i flory, ale také inteligentní obojživelný lid Llaol, který však vůbec nesdílí jeho nadšení a o ostatní Annořany neprojevuje zájem. Dodnes žije lid Llaol v podstatě tradičně a potkat jej mimo Koatacall je velmi vzácné. Dokonce se nevydávají ani na okolní ostrovy, přestože jsou schopni dýchat mořskou vodu. Prý z obavy z obřích bokkaruuků.

Zubzulliny rodiče na Coraabu v době březosti onemocněli záhadnou nemocí a ve snaze zachránit své dítě se rozhodli obrátit na Annory. Kmen je za toto rozhodnutí okamžitě zavrhl a navždy jim zakázal návrat do slumu. Dítě se podařilo zachránit, ale vyvstala otázka, jak přežít bez rodného kmene. Pomoc jim nabídl hledač talentů xenocirku Šaašox, který je zaměstnal jako živou dekoraci pro vodní programy.

Záhadná nemoc, či její radikální léčba, Zubzulle pozměnila genetické dispozice. Narodila se nejenom jako jedna z nejpůvabnějších zástupců své rasy na Coraabu, ale navíc získala schopnost omezené formy komunikace s vodními tvory, kterou zpočátku používala ke svým dětským hrám v akváriu. Když si ovšem její malé šou všiml sobi'ŠaŠ SliZmoK, o osudu ""Llaolské královny moří"" bylo rozhodnuto.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje