Šťáro

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Šťáro - marnivý práskač, který opovrhuje světem, jež mu podle jeho slov vůbec nerozumí.
(Coraabia Artist: Markus Lovadina)

Rasa: Tal

Domovský svět: Coraab

Éra: 4209 Tu - současnost


Šťárův život je exemplárním příkladem prorůstání organizovaného zločinu s civilním sektorem. Tento introvertní Těžař nastupuje krátce po ukončení studií do největšího coraabského přístavu X-Chent, kde pracuje jako dispečer. Neprozíravě si půjčuje na předražený byt ležící přímo na území městkého státu Bochezai. Po dramatických škrtech v rozpočtu xentských doků ale brzy není schopen ze svého skromného platu splácet hypotéku. Ve snaze obstarat si rychle peníze Šťáro akorát nadělá další dluhy u místních lichvářů. V návalu zoufalství se snaží svou nemovitost prodat, ta ale mezitím ztrácí většinu své hodnoty díky nové industriální zóně, která místní čtvrť postupně pohlcuje. Šťáro zakrátko v Bochezai bojuje o holé přežití.

Pomocnou ruku zkrachovalému Těžaři podávají místní galapkové – ti mu nabídnou, že postupně umoří všechny jeho dluhy výměnou za to, že bude v X-Chentu pracovat pro ně. Ze Šťára se postupně stává figurka v rukou zločinců. Je nucen vynášet z doků citlivé informace o příletech nákladních magravů a o zboží, které vezou na palubě. Vystavuje se tak každodennímu riziku odhalení.

Nebohý Šťáro netuší, že je po celou dobu pod bedlivým dohledem iontalského celního úřadu ImmaDOR v čele se samotným Mawazaanem. Strážci zákona čekají na příležitost, při které by mohli galapky vlákat do pasti a celou jejich bochezaiskou kliku tím rozprášit. Šťáro tak zřejmě brzy vymění svůj prominentní byt za podstatně méně luxusní celu některé z coraabských věznic.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje