Mawazaan

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: neznámá

Domovský svět: neznámý

Éra: okolo 4000 Tu - současnost


Nezmapované a načerno zřízené sub-kanály, strunoví pašeráci či skvěle organizované transplanetární zločinecké sítě znamenají z pohledu coraabské byrokracie jediné – obrovské daňové úniky. Právě proto byly vynaloženy obrovské prostředky na zřízení ImmaDORu - coraabského celního úřadu, sídlícího v exoportu Iontal. Funkce vrchního celního velitele se v 4199 Tu ujímá bytost, veřejnosti známá pouze pod pseudonymem Mawazaan (Pán Cla). Úřad je znám striktním vykonáváním svých povinností a téměř absolutní neúplatností. Sub-deníky se dodnes předbíhají v nejrůznějších spekulacích o Mawazaanově původu - údajně jde o jednoho z příslušníků rasy Nu'Baelů, mnozí jej dokonce považují za klon či vzdáleného příbuzného samotného Vrzače.

ImmaDOR operuje přímo u výstupu struny, jež vede do coraabské soustavy. Nejeden obchodník či zbohatlík po kmitnutí do cílové destinace našel na terminálu namísto cenného zboží jen byropis s daňovým výměrem. Řada pašeráků se dokonce probrala přímo v cele, jelikož byla dobře informovanými Mawazaanovými podřízenými ihned po oscilaci zpacifikována a internována za mříže.

Mawazaan se ze svých činů zodpovídá pouze Hermesovi, který je příslušníkem mocné androgynní rasy Searth stejně jako on. Právě Hermes jej po dohodě s válečnickým svazem Sooea Ttaebu přivedl na Coraab. Fáma o jeho baelském původu je záměrnou dezinformací některých opozičních sub-kanálů, jež si pouze klade za cíl posílit vliv obrozeneckého baelského hnutí Baëch.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje