Uživatel:Sago

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
Řádka 25: Řádka 25:
 
'''Éra:''' [[časová osa|-1625]] - [[časová osa|-1594 Tu]]
 
'''Éra:''' [[časová osa|-1625]] - [[časová osa|-1594 Tu]]
  
Komoří Chang byl od útlého mládí okouzlen liturgickým souborem věrouky neživých kmenů, tzv. ''Yach-logem''. Netrvalo dlouho a tento sečtělý dung vlastnil všechny v té době dokončené min-logy. Každý den trávil nespočet Unů jejich pročítáním. Není proto divu, že jeho jediným snem bylo stát se Yach-Drogem. Po uznání této funkce jako oficiální a snížení nároků na její vykonávání to nebyl velký problém. Komoří Chang se stal jedním z nejoblíbenějších vyprávěčů. Jeho mistrovským kouskem bylo převyprávění Ilkarrského min-logu. Jednoho dne Šera si všiml Changa v ulicích Mina jeden z významnějších Zombů. Byl velkým obdivovatelem neživých dějin a přednes o Shagtakovo krvelačném tažení Coraabem ho naprosto očaroval. Po krátké rozmluvě se stal Komoří jeho věrným poddaným což naprosto změnilo jeho neživot.
+
Komoří Chang byl od útlého mládí okouzlen liturgickým souborem věrouky neživých kmenů, tzv. ''Yach-logem''. Netrvalo dlouho a tento sečtělý dung vlastnil několik min-logů včetně Ptharského. Za svůj neživot strávil nespočet Unů jejich pročítáním. Není proto divu, že jeho velkým snem bylo stát se Yach-Drogem. Po uznání této funkce jako oficiální a snížení nároků na její vykonávání to pro něj nebyl velký problém. Komoří Chang se stal jedním z nejoblíbenějších vyprávěčů. Jeho mistrovským kouskem bylo převyprávění Ilkarrského min-logu. Jednoho dne Šera si všiml Changa v ulicích Mina jeden z významnějších Zombů. Byl velkým obdivovatelem neživých dějin a dungovo přednes o Shagtakovo krvelačném tažení Coraabem ho naprosto očaroval. Po krátké rozmluvě se stal Komoří jeho věrným poddaným což naprosto změnilo jeho neživot.
  
Changova pán neměl zrovna dobré vztahy s wigitskou smetánkou. Nemohl uvěřit, že vládnou městu Minu místo Zombů. Jeho protichůdné názory a demonstrativní akce proti wigitské vládě byly na denním pořádku. Komoří samozřejmě nebyl stranou dění, ale byl naopak hlavním nástrojem k hlásání slov jeho pána. Od vyprávění min-logů se tento učený dung snížil k negativním projevům proti vládě Wigitů, což se mu také stalo osudným.
+
Changovo pán neměl zrovna dobré vztahy s wigitskou smetánkou. Nemohl uvěřit, že Wigitové vládnou městu Minu místo Zombů. Jeho protichůdné názory a demonstrativní akce proti jejich vládě byly na denním pořádku. Komoří samozřejmě nebyl stranou dění, naopak byl hlavním nástrojem k hlásání slov jeho pána. Od vyprávění min-logů se tento učený dung snížil k negativním projevům proti vládě Wigitů, což se mu také stalo osudným.
  
V -1594 Tu dostal Chang od svého pána velmi nebezpečný úkol. Měl pronést protivládní řeč na wigitských slavnostech. Komoří se z tohoto úkolu snažil všemožně vymluvit, ale nebylo mu to nic platné. Po příchodu na slavnosti nedokončil ani první větu a byl pro výstrahu na místě okamžitě popraven. Stejný osud za nedlouho dostihl i jeho pána. Ten byl nalezen ve svém sídle s uťatou hlavou.
+
V -1594 Tu dostal Chang od svého pána velmi nebezpečný úkol. Měl pronést protivládní řeč na wigitských slavnostech. Komoří se z tohoto úkolu snažil všemožně vymluvit, ale nebylo mu to nic platné. Věděl, že jde téměř na jistou smrt.  Po příchodu na slavnosti nedokončil ani první větu a byl pro výstrahu na místě okamžitě popraven. Stejný osud za nedlouho dostihl i jeho pána. Ten byl nalezen ve svém sídle s uťatou hlavou.
  
 
[[File:Sago.jpg |left|150 px]]
 
[[File:Sago.jpg |left|150 px]]

Verze z 8. 2. 2013, 20:44

Nugo

Rasa: neživýDung

Domovský svět: Coraab

Éra: Střední Skládka – současnost


Nugové patří mezi vývojově vyvinutejší dungské podkmeny. Na rozdíl od Mono Dungů jsou Nugové poměrně kultivovaní a lze s nimi dokonce navázat jednoduchý dialog. I proto se stali oblíbenými společníky Zombů. Tito dungové se vyskytují většinou v periferních oblastech Coraabu jako Wa'Ghra či Moi'Nu. Mají obrovskou sílu a pokud se dostanou do nějaké potyčky, změní se v nelítostné zabijáky. To je jeden z důvodů, proč dnes jejich služby vyhledává velké množství skládkokopů. Hlavním důvodem je ochrana před Hypomory, kterých je v těchto oblastech požehnané množství a napadají prakticky vše co se pohne. Pokud se sejde větší skupinka Nugů, dokáží bránit svého pána propracovanou a smrtící taktikou. Takový komfort si ovšem mohou dovolit jen ti nejmovitější coraabští dobrodruzi.

Nugové mají slabinu oproti ostatním podkmenům a tou je jejich méně odolná tělesná schránka. Proto si tito Dungové ve většině případů opatřují exoskelet, se kterým jsou lépe chráněni před smrtící radioaktivitou. Jako zbraň nejčastěji používají kopí s corabitovým hrotem. V rukách Nuga se tato zbraň stává skutečně vražedným nástrojem. Byl zaznamenán případ, kdy bylo Nugem na kopí nabodnuto naráz i pět Hypomorů.

Kolují zvěsti, že služby Nugů kdysi využíval i nejproslulejší skládkokop Coraabu Radiokarbon. Po Periferii s ním údajně cestovala skupina čítající až tucet členů. Jeden Nugo prý zachránil Radiokarbona třikrát od jisté smrti. Zomb mu byl natolik vděčný, že ho dokonce velkoryse oslovoval karru (přítel). Tento šlechetný Dung nakonec našel smrt v pařátech Hypomora krátce před skonáním samotného Radiokarbona.


Komoří Chang

Rasa: neživýDung

Domovský svět: Coraab

Éra: -1625 - -1594 Tu

Komoří Chang byl od útlého mládí okouzlen liturgickým souborem věrouky neživých kmenů, tzv. Yach-logem. Netrvalo dlouho a tento sečtělý dung vlastnil několik min-logů včetně Ptharského. Za svůj neživot strávil nespočet Unů jejich pročítáním. Není proto divu, že jeho velkým snem bylo stát se Yach-Drogem. Po uznání této funkce jako oficiální a snížení nároků na její vykonávání to pro něj nebyl velký problém. Komoří Chang se stal jedním z nejoblíbenějších vyprávěčů. Jeho mistrovským kouskem bylo převyprávění Ilkarrského min-logu. Jednoho dne Šera si všiml Changa v ulicích Mina jeden z významnějších Zombů. Byl velkým obdivovatelem neživých dějin a dungovo přednes o Shagtakovo krvelačném tažení Coraabem ho naprosto očaroval. Po krátké rozmluvě se stal Komoří jeho věrným poddaným což naprosto změnilo jeho neživot.

Changovo pán neměl zrovna dobré vztahy s wigitskou smetánkou. Nemohl uvěřit, že Wigitové vládnou městu Minu místo Zombů. Jeho protichůdné názory a demonstrativní akce proti jejich vládě byly na denním pořádku. Komoří samozřejmě nebyl stranou dění, naopak byl hlavním nástrojem k hlásání slov jeho pána. Od vyprávění min-logů se tento učený dung snížil k negativním projevům proti vládě Wigitů, což se mu také stalo osudným.

V -1594 Tu dostal Chang od svého pána velmi nebezpečný úkol. Měl pronést protivládní řeč na wigitských slavnostech. Komoří se z tohoto úkolu snažil všemožně vymluvit, ale nebylo mu to nic platné. Věděl, že jde téměř na jistou smrt. Po příchodu na slavnosti nedokončil ani první větu a byl pro výstrahu na místě okamžitě popraven. Stejný osud za nedlouho dostihl i jeho pána. Ten byl nalezen ve svém sídle s uťatou hlavou.

Sago.jpg
Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje