Aikonur

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Liga při zásahu na Volktu v 4274 Tu zažila perné chvilky. Aikonuří bubliny se v metanovém světě nevznesly, ale naopak ponořily do těžko přístupných mořských hlubin.
(Coraabia Artist: Nathan Geppert)

Rasa: umělá inteligence

Domovský svět: Agan, Kosmopolitní světy

Éra: 4118 Tu - současnost


Přezdívaný také Skokan nebo Bublina. Aikonur byl vyvinut liganskými vědci, ti dostali jasné zadání – vytvořit autonomní samohybnou jednotku, která bude přesouvat jedince či malé operační týmy do obtížně dostupných území, do kterých se není možné z nějakého důvodu dostat ze vzduchu. Důraz byl tedy kladen především na Aikonurův pohybový aparát a jeho přizpůsobivost okolnímu prostředí. Stroj je schopen zdolat skály, vodní plochy, po příslušných úpravách dokonce i tekuté písky či magmatická pole. Jeho prioritou je tedy samotný přesun, pro případ ozbrojeného konfliktu sice Aikonur disponuje nosníky termických raket či dvojicí slabších laserů, jde ovšem o výzbroj vpravdě symbolickou. Skokan je vyroben ze slitin titanu a je velice těžké jej vůbec zasáhnout – natož zničit.

Aikonur je v případě nevratného poškození vybaven speciálním sférickým modulem, který de facto tvoří celou kabinu. Ten je při závažném poškození stroje vystřelen do atmosféry. Jelikož je tato bublina díky speciální wacké technologii lehčí než vzduch, dokáže vystoupat až k hranici volného kosmického prostoru. Zde může posádku Aikonuru bezpečně vyzvednout mateřská loď.

Aikonury byly zprvu využívány výhradně Ligou, později ale vedení na důkaz spojenectví povolilo odprodat několik sérií spřáteleným světům. Coraab v současnosti disponuje sedmi exempláři, jež hojně využívají místní bezpečnostní složky. Velice rychle se ale objevily jejich ilegálně vyrobené varianty. Ty se těší notné oblibě mezi čelními představiteli diktátorských režimů.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje