Algebrid

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Klobouková móda stylu ala "algebrid" krátce ovládla nejedno přehlídkové molo v C'Oře. Skončila však v okamžiku, kdy se mezi modelkami objevil skutečný algebrid, který potřísnil výkaly svého parazita přihlížející talskou smetánku.
(Coraabia Artist: Jukka Rajaniemi)

Rasa: různé, nejčastěji Tal

Domovský svět: Coraab

Éra: okolo 3620 Tu - 4033 Tu


Kdysi na velké Orbitální univerzitě platilo rčení: Chcete-li přijít o rozum, snažte se odpromovat s xotovým diplomem nebo se staňte algebridem. Po smrti despotického Beupa XII nastoupil v 3602 Tu do úřadu rektora liberální cestovatel a filantrop Xách Koinič. Ten na svých četných cestách po Coraabii leccos zažil a nyní se rozhodl své poznatky aplikovat i na akademické půdě. Koinič nechal ze vzdáleného CuCaanu importovat jistý druh cerebrálního xenoparazita, který tamním obyvatelům umožňoval řešit série komplexních úloh bez zapojení jakékoliv výpočetní techniky či kybernetických implantátů. Tak vznikl na univerzitě obor algebrid, který si kladl za úkol uspokojit poptávku po špičkových matematicích v silně puritánských a derobotizovaných oblastech.

Algebrid přijde výměnou za exoparazitem poskytované výpočetní kapacity o nemalou část své osobnosti - tvor se na rozhraní nositelova mozku napojuje značně nevybíravě a při iniciačním přisátí orgán nevratně poškozuje. Jeho odstranění je riskantní a zdlouhavá procedura. Algebrid tak bývá často nucen vykonávat svou funkci po zbytek života. I pro tyto nedostatky byl obor po pár staletích zrušen.

Na půdě univerzity se mezi ostatními studenty algebridům přezdívalo rochti. Algebrid, který je v symbiotickém transu pohlcený výpočty, prakticky nereaguje na vnější podněty, často nevybíravě slintá či zcela neřízeně vyměšuje. Nejí, nepije, nespí, dokud nespočítá zadaný příklad. Mnoho algebridů si při zdolávání složitých kosmologických otázek nenávratně poškodilo zdraví.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje