Awari

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Awari by Falk.jpg
Na přehlídkovém molu korunují bolžskou krásku, ke které přiskočí zuřící Tuonn a roztrhá jí šaty, rozdrápe tvář a korunku jí vezme. Zbrocený krví se otáčí k Awari, korunku jí nabídne a ta jí s hrdostí příjme. V tu chvíli se Awari probouzí ze sna se šokovou bolestí hlavy.
(Coraabia Artist: Falk)

Rasa: Annor

Domovský svět: Annor

Éra: 4218 Tu - současnost


Awari je v současnosti nejvyšší správkyní centropole Annora. První Pán Annoru v dávné minulosti rozhodl, že vláda nad velkými městy bude v kompetenci jeho manželek. Vznikla tak dlouhá a specifická tradice dělby moci – muži se starají o mocenskou politiku, zatímco ženy ovládají civilní sektor. V dnešní době již nejde výslovně o panské manželky, správkyně jsou do jednotlivých regionů voleny sněmem annorských dóžat. Sama Awari se u svého lidu těší neuvěřitelné oblibě. Její kariéra od počátku rychle směřuje k vysokým postům ve státním aparátu. K dobru se jí zapisuje dlouholetá angažovanost v charitě a péče o nejchudší vrstvy obyvatel. Awari se snaží z hlavní annorské metropole vytvořit kosmopolitní sídlo, jež se stane symbolem pokroku a vyspělosti místní civilizace.

Awari pochází z prastarého aristokratického rodu, jehož kořeny údajně sahají až k samotnému Annoru Calepharovi. Žena rozhodně není na svůj původ nijak hrdá, Annh Calephar je totiž historicky vnímán jako tyranský despota. Psychicky narušený útočník, jenž Awari vážně zranil při atentátu v 4257 Tu, opodstatnil svůj čin tím, že duchové předků předpovídají brzký návrat diktatury.

Awari se nikdy nevdala. V útlém věku se zúčastňuje Eno-Mai, vyhlášené soutěže krásy, jež se jednou za čas koná napříč mnoha světy. Na Annoru s přehledem vyhrává, ve finále jí ale poráží favoritka z daleké Bolgy. Awari dodnes bere účast v Eno-Mai za chybu, opozice jí totiž dodnes předhazuje, že je pouhou výstavní krasotinkou bez vládcovských zkušeností panských manželek.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje