Bejerek Shoka

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Bejerek Shoka - vzácná dobová ilustrace. Později bývá většinou Bejerek zobrazován s odhalenou tváří a hromádkou uťatých hlav zločinců pod sebou. • 680 Tu
(Coraabia Artist: Hrvoje Beslic)

Rasa: neživý - Ilokaj

Domovský svět: Coraab

Éra: okolo -100 Tu - 230 Tu


Zlí jazykové dodnes tvrdí, že žádný Bejerek Shoka nikdy neexistoval. Jiní by zase dali ruku do kyseliny za to, že pradávných minských vykonavatelů spravedlnosti bylo dokonce více. Držíme-li se oficiálního výkladu, Bejerek Shoka byl ve starověkém městě Mino čímsi mezi soudcem a katem vyšší společenské vrstvy, autonomním orgánem, jenž rozhodoval spory a zároveň vykonával tresty. Ze svých činů se zodpovídal jedinému orgánu – velké Minské Lóži. Bejerek provinilce veřejně popravoval pomocí své ceremoniální corabitové kosy na jednom z menších náměstí, které dodnes nese jeho rodové jméno (Takhta'Shoka, náměstí Shoky). Svou funkci vykonával až do smrti min'orského pána Zomboga a následné okupace městského státu Těžaři.

Říká se, že Bejerek byl mezi patricijským obyvatelstvem obávanější než samotná Minská Lóže. Určité vědecké kruhy dodnes zarytě tvrdí, že jméno Bejerek Shoka není ničím jiným než Berrekh Sok, tedy radou pravých, a že ve skutečnosti bylo toto označení obsáhlou institucí s desítkami volitelných členů.

Jiné dobové zdroje uvádějí, že Bejerek byl po smrti "starého Oga" internován do talské kolonie X-Tal, kde několik Tu pracoval jako nižší dozorce. Krátce nato byl zabit, údajně na příkaz místních Zombů, kteří minskými neživými hluboce opovrhovali. Pravdy už se dnes zřejmě nedobereme. Na Coraabu zřejmě neexistuje jediný přímý svědek, který by Bejerekovu existenci potvrdil.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje