Bol Chenai

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Bol Chenai jeden čas pomýšlela na kariéru modelky. Její sen se ale definitivně rozplynul po výbuchu bomby, jež navždy změnila její život i vizáž.
(Coraabia Artist: Michael Jocelyn)

Rasa: Ekhro

Domovský svět: Bolga

Éra: ? – současnost


Původní jméno není známé. Bol Chenai působila na Bolze až do puče, který v 4245 Tu zachvátil celou planetu. Krátce poté žoldnéřka svůj domovský svět opustila, protože k výkonu povolání používala několik Automatonů, jejichž existenci nový fundamentalistický režim neschvaloval. Chenai kmitla na WaalkWak, koupila si bi-koncesi a dodnes létá s velkým magravem na trase KywakBau-Zonda. V zondském Mattudaru povětšinou zásobuje místní výrobní komplexy bimetanem a ještě si při tom stíhá přivydělávat prodejem průmyslových vzorců od waalkwacké konkurence. Chenai vede samotářský a tajuplný život. V docích skoro nevylézá z lodě, v útrobách magravu (familiérně pojmenovaného Lgollo) pěstuje vzácné meta-dřeviny nebo medituje.

Ekhroská žena je pověstná svým nekompromisním vyjednáváním. Mezi dělníky v mattudarských gravodílnách dodnes koluje historka o tom, kterak Bol Chenai donutila jejich podnikového ředitele navýšit výkupní cenu bimetanu – smlouvala s ním prý tak dlouho, až jí došla trpělivost a vší silou udeřila průmyslníka pěstí do jeho stykového laloku.

Časem se na WaalkWaku provalilo, že Chenai vynáší z místních koncernů choulostivé informace. Představenstvo průmyslového gigantu Qqant najalo několik Solů, aby dali celou situaci do pořádku. Na Bol Chenai byl spáchán bombový útok – výbuch nástražného systému jí utrhl velkou část obličeje. Žena jako zázrakem přežila, musela ale podstoupit složitou a drahou implantaci nové tváře.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje