Ekhro

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Kurro z Qu-Pua emigroval na Coraab, kde to ze začátku vůbec neměl lehké. Nakonec ale získal svoji vysněnou práci a dokonce si vzal za ženu Těžařku Badu.
(Coraabia Artist: Jay Brooks)

Ekhro je označení pro prastarý antropomorfní národ, jež obývá především Kosmopolitní světy.

V současnosti obývá centrální světy Kosmopolitů okolo jedné miliardy Ekhrů. Ekhrové se také běžně vyskytují na Qu-Puu, WaalkWaku či Bolze. Ekhrové také v historii hojně emigrovali na světy jako CuCaan, Khoptid či Coraab.

Původní domovinou Ekhrů je ovšem velký centrální svět Kogan. Říká se, že Ekhrové se vyvinuli mnohem dříve než Mograté, pak ale ekhroská civilizace upadala a oni díky své neschopnosti postupně ztratili kontrolu nad svými starými državami. Mograté postupně převzali správu nad jejich vlastním světem a na Kogan postupně začaly proudit milióny Kosmopolitů. Ekhrové se tak postupně nechtěně stali menšinou ve vlastní civilizaci. Dříve hrdý a vzdělaný národ dnes především spravuje nekonečné zemědělské plantáže na Koganu.

Aganská prefektura stejně jako většina Mogratů nemá koganské Ekhry příliš v lásce. Považují je za méněcenné lenochy a zemědělce s legračním dialektem. Tento názor je ovšem pouhá historicky uměle pěstovaná xenofóbie. Řada Ekhrů se totiž pod záštitou Kosmopolitních světů zasadila o významné počiny na poli vědy, kultury i vojenství. Paradoxem je, že před tisíci lety spolu Ekhrové a Mograté ruku v ruce čelili šílenství Qu-Puoského císařství, jež tehdy rozpoutalo válku Sedmi Svatých Světů. Původní jednota je ovšem dnes již nevratnou minulostí.

Paradoxem je, že Ekhrové na Koganu produkují většinu potravin, které hrdí Mograté spotřebují. Ti jsou tak na nich až existenciálně závislí. Možná právě tento fakt je také jedním z důvodů současné nevraživosti obou tolik příbuzných etnik.

Typickým poznávacím znakem Ekhrů jsou dva páry očí. Najdou se ovšem i jedinci, kteří si nechávají pod vlivem módního trendu spodní pár očí chirurgicky odstranit. Takovým Ekhrům se říká Bomekhr.


Odkazy:

Kogan | Agan | Mograt | Kosmopolitní světy | Seznam všech známých Ekhrů

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje