Automaton

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Automaton je často přezdíván Šroto-bot, protože po fyzické stránce připomíná hromadu špatně propojených kusů různých botů. Khalfasští boteři však s oblibou říkají, že je to ten nejlepší šrot na světě.
(Coraabia Artist: Jay Brooks)

Rasa: umělá inteligence

Domovský svět: Khalfass

Éra: 3886 Tu - současnost


Výroba tzv. Automatických obranných samohybů byla reakcí basaapských boterů na monopol obřích techno-korporací z WaalkWaku a Kosmopolitních světů. Obyvatelům Khalfassu se už zajídalo nakupovat předražené boty ze vzdálených oblastí, jež jsou navíc neúměrně zdaněni tzv. daní z kmitu. Výhodou Automatona jsou jeho relativně nízké pořizovací náklady – nový model lze pořídit za cenu odpovídající hůře vybavené agravě bez nanometalízy. Automatoni nacházejí uplatnění v širokém spektru činností, ať už se jedná o bojové mise, ochranu objektů či tvorů, těžkou práci v průmyslu nebo třeba i překladatelskou činnost. Jakkoliv to vypadá paradoxně, tyto hrozivě vypadající monstra obsahují vysoce sofistikovaný interware, vybavený pokročilou inteligencí.

Po zveřejnění první výrobní série se konkurence divila, jak mohli khalfasští boteři tak rychle vyvinout technologické inovace, které Automaton obsahuje. Brzy ovšem zjistili, jak se věci mají – interware je do puntíku zkopírovaný z wacké série Indigo, zbraně pocházejí ze zkonfiskovaných nákladů z Ulgoru. Khalfassané se ani neobtěžovali s odstraněním původních výrobních čísel.

To, že jsou Automatoni pouhým slepencem ukradených a ilegálně obstaraných komponent, nic nemění na faktu, že místní boteři odvedli skvělou práci. Stroje jdou dobře na odbyt, na WaalkWaku a v Kosmopolitních světech je ovšem jejich prodej přísně zakázán. Paradoxně se právě do těchto oblastí vyváží nejvíce kusů. Cena Automatona je totiž oproti Indigo-botovi pětinová.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje