Boyre

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Zdálo by se, že srdcem Moa'Iolu je výkonný interware. Skutečným srdcem Moa'Iolu je však Boyre. - Qan Koolai
(Coraabia Artist: Tonatiuh Ocampo)

Rasa: Mogra

Domovský svět: Agan, Kosmopolitní světy

Éra: 4230 Tu - současnost


Moa'Iol, tlukoucí srdce Orbitální univerzity, přijímá nepřeberné toky informací ze všech koutů multiverza. Složitý přístroj potřebuje pro svou správnou činnost zcela ideální podmínky, které zajišťuje početný tým inženýrů a odborníků. Ve 4255 Tu přebírá funkci vrchního technologického dozorce (tzv. strážce srdce, tedy Bumma'Tuol) neobyčejně nadaný mogratský oroista Boyre, který si klade za cíl učinit z Moa'Iolu skutečný zázrak sub-netového inženýrství a výstavní kus coraabské technologie. Navzdory astronomickým nákladům na přestavbu, jejíž plány Boyre směle předloží rektorovi Qanu Koolaiovi, dostává projekt zelenou. Mezi 4257 Tu - 4270 Tu je pak informační srdce univerzity postupně upgradováno na neuvěřitelný sedminásobek výkonu.

Zlomový okamžik nastává v 4272 Tu, kdy nečekaně dojde ke kritickému výpadku celého systému a Orbitala na několik Tolů nedobrovolně podstoupí informační půst. Do té doby velebený Boyre je osočován z fušérství a amatérismu. Strážce srdce však vytrvale odráží všechny výpady a se svou četou prakticky bez přestávky pracuje na nápravě. Nakonec se mu podaří přístroj znovu plně zprovoznit.

Záhy se ukáže, že Moa'Iol rozbil drobný orbotošský plaz, který díky souhře okolností uprchl z kuchyně a uškvařil se v centrálním interware. Boyre má starost, že by další podobná nehoda mohla překazit jeho životní dílo a od té doby již útroby gigantického přístroje prakticky neopouští. Po chodbách univerzity se šušká, že podivínský Boyre dokonce navázal milostný vztah s jeho řídící umělou inteligencí.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje