Byrokrath

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Pošlete mi byropis notifikované osoby kódovaný normou LACH-33 s nejméně jednou průvodní bochezaiskou signaturou, limitně či nelimitně datovanou z ro'tolského Šera tohoto Tu, a máme se možná o čem bavit. - Byrokrath C14-R72
(Coraabia Artist: Joanna Kosinska)

Rasa: různé

Domovský svět: Coraab

Éra: okolo 1300 Tu - současnost


Byrokracie je v C'Oře stará snad jako město samo. Ono udržet v efektivním chodu kosmopolitní centropoli se stamilióny obyvatel všemožných ras a národů samo o sobě vyžaduje bedlivý dohled úřadů všech druhů, postavení a velikostí. Kasta byrokrathů, tedy jakýchsi úřednických velitelů, pak tyto instituce vede. Byrokrath má prakticky stejná práva jako důstojník nebo politik. Zastupuje svůj resort též na tzv. Velkém Byru, které zasedá každý coraabský rok. Byru pak předsedá tzv. Osvícený byrokrath, který je čímsi jako voleným úřednickým prezidentem. Zasedání byrokrathů jsou nechvalně proslulá svou nudností a neúměrnou zdlouhavostí – Velké Byro mnohdy trvá i celé Toly, což se na delegátech pokaždé citelně projevuje.

Byrokrathů v C'Oře v současné době funguje na čtyři tisíce. Sub-kanál CorCHA udělil v 3991 Tu cenu za nejnesmyslnější resort Tu byrokrathovi tentakulárních derivátů, jenž měl mít dle byropisu na starosti resocializaci xeňanů napadených chronickými ekzémy chapadel. Ve skutečnosti reportéři odhalili velkou pračku špinavých peněz napojenou na uufthakanskou mafii.

Několik významných coraabských činitelů včetně Hermese chtělo v 4253 Tu stavy privilegovaných byrokrathů dramaticky zredukovat. Do ulic ale tehdy vyšly milióny úředníků, kteří se za své šéfy rázně postavili. Důsledkem pochodů byly dlouhodobé nepokoje v mnoha Sektorech C'Ory a několik ostrých střetů s jednotkami I.C.A. Stávkující si vymohli byropis, garantující jejich úřednickým šéfům všechny dosavadní funkce.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje