Caleph

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Caleph se zamiloval do staré energetické zbraně PZ200 a všude ji s sebou nosil. Neví se ale, zda ji vůbec uměl použít, protože své oběti prostě trhal na kusy.
(Coraabia Artist: Johann Bodin)

Rasa: Tuonn

Domovský svět: Annor

Éra: 2335 Tu - 2381 Tu


Krutovláda Annha Calephara dodnes mezi Annory vzbuzuje negativní emoce. Tuonnský kříženec, pojmenovaný příznačně po svém vlastníkovi, je bezesporu jedním z nechvalně známých symbolů starého autoritářského režimu. Caleph byl dvorními chovateli pečlivě vybrán z jakostního vrhu tuonnských zápasníků, načež následně podstoupil složitou genoterapii. Poté byl darován Calepharovi, který byl vyhlášeným chovatelem bojových plemen. Ten si Calepha velice oblíbil a od té doby jej bral všude s sebou. Zvíře se dokonce zúčastňovalo politických setkání, což byl záměrný psychologický tah, kterým si Pán Calephar při jednáních zajišťoval vyšší respekt. Nejednou se stalo, že nechal Calepha některého z provinilců před zraky ostatních exemplárně roztrhat na kusy.

Díky četným úpravám Caleph oplýval určitou inteligencí a dokonce se skvěle naučil používat znakovou řeč. Calepharovi pak většinou stačilo jediné gesto a zvíře přesně vědělo, co má dělat. Annorský vládce poskytoval svému oblíbenci mnoho pravomocí, z nichž některé hraničily s ryzí absurditou. Caleph postupně získal funkci velitele gard, kněze či palácového ceremoniáře.

Nikdo dnes přesně nezná okamžik, kdy se tolik privilegovaný tuonn začal od svého pána odvracet. Jedna věc je jistá – byl to nakonec právě Caleph, kdo despotického Calephara v návalu vzteku rozsápal a jeho ostatky rozházel po palácových komnatách. Přivolaní annoridi sice Calepha ihned zabili, ve výsledku ale kvůli vládcově smrti na Annoru truchlil jen málokdo.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje