Aggak

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Tal

Domovský svět: Coraab

Éra: 4224 Tu - současnost


Man'Su pochází z tradiční těžarské rodiny, která odvozuje svůj původ od Mo Tarha, legendárního pilota prvního těžařského magravu, který přistál na Coraabu. Man’Su se ve věku pouhých 16 Tu dostává na elitní vojenskou akademii Bol'Karaa, kde se stane žákem bývalého vrchního arma složek C.P.F. Wronka. Díky své neobyčejné schopnosti pilotovat bojové agravy získává přezdívku Aggak (agravec). Náhlé Wronkovo úmrtí z něj učiní v Aggakových očích věčného hrdinu, jehož odkaz se mladý kadet rozhodne následovat. Na čas se stává armem kostěných jednotek Bahoofa a nakonec dokonce vrchním armem C.P.F., zároveň se však dostává do konfliktu s intergalaktikem Hermesem, jehož po vzoru svého učitele kritizuje pro jeho nezpochybnitelnou pozici.

Aggak si už za studií získává reputaci nezdolného, až utopického moralisty, který věří, že v každé bytosti je něco dobrého. Ač je plně vytížen prací pro C.P.F., jeho oblíbenci nadále zůstávají Baelové, které stihl poznat v Bahoofě. Jeho všemi uznávané schopnosti ve vedení armády značně kontrastují s bezelstností, s níž opakovaně nalétne všemožným podvodníkům, kteří z něj vylákají nemalé sumy.

Všemi oblíbený Aggak se brzy stává nepohodlným pro intergalaktika Hermese, jehož mocenské postavení kritizuje. Tubon, Hermesův pohůnek, se na intergalaktikův rozkaz pokusí nepohodlného arma zavraždit. V úkolu selže, navíc akci zaznamená sub-portér Žumpiče! a celou kauzu pořádně rozmázne. Hermes obvinění označí za bulvární blábol. Veřejné mínění se však staví na stranu Aggaka.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje